Kopřivnice: Děti se pokusí uběhnout maratón jako Zátopek

22.09.2022 19:31 | Tisková zpráva

U příležitosti letošního 100. výročí narození Emila Zátopka se ve čtvrtek 22. září uskuteční Veselá olympiáda - zábavné odpoledne plné sportovních aktivit a ukázek sportů zejména pro děti předškolního věku.

Kopřivnice: Děti se pokusí uběhnout maratón jako Zátopek
Foto: koprivnice.cz
Popisek: Kopřivnice

Všichni příchozí se budou moci zapojit do „Zátopkovské“ výzvy a pokusit se společně uběhnout maratón. Akce v režii místních školek odstartuje ve 14:30 u MŠ Ignáce Šustaly. Pro malé sportovce bude připraveno několik disciplín přiměřených jejich věku a také společná výzva, v níž se účastníci pokusí uběhnout maratón.

„Trasa povede areálem starého hřbitova. Půjde o krátká kolečka, která děti zvládnou uběhnout samy, případně v doprovodu rodičů. My budeme všechna uběhnutá kola sčítat a uvidíme, zda se nám podaří naběhat celkem 42 kilometrů. Není to lehký úkol, ale opravdová výzva. Doufáme, že nám bude přát počasí, aby nás mohlo přijít podpořit co nejvíce dětí se svými rodiči,“ uvedla vedoucí učitelka MŠ Záhumenní Lenka Šafářová.

„Akci pořádáme, abychom i dětem předškolního věku přiblížili Emila Zátopka a jeho významné výročí, které letos slavíme,“ doplnila Lenka Šafářová.

Cíl bude na zahradě MŠ Záhumenní, kde budou pro děti připraveny odměny a ukázky tréninků mladých fotbalistů a házenkářů. V případě nepříznivého počasí bude akce zrušena.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Sedmáci vyhráli soutěž o energiích a mají hromadu peněz na výlet

21:23 Olomouc: Sedmáci vyhráli soutěž o energiích a mají hromadu peněz na výlet

Čepice a drobné dárky s logem města, ale zejména šek na částku 15 tisíc korun vyhráli a na radnici p…