Kopřivnice: V městě se bude diskutovat o fair trade

31.03.2023 21:23 | Tisková zpráva

V pondělí 3. dubna od 16 hodin se v Ringhofferově vile uskuteční diskuzní seznání O fair trade. Nevíte, co se pod tímto označením skrývá? Myšlenku fair trade znáte, ale chcete se dozvědět více? Přemýšlíte, jak konkrétně můžete tento systém podpořit? Přijďte to s námi probrat u šálku výborné fairtradové kávy.

Kopřivnice: V městě se bude diskutovat o fair trade
Foto: koprivnice.cz
Popisek: Kopřivnice

Fair trade (česky férový či spravedlivý obchod) je výzvou k zodpovědné spotřebě a spravedlivějšímu způsobu obchodování. Systém usiluje o pomoc drobným výrobcům a pěstitelům v zemích třetího světa, chrání jejich práva a dává jim šanci uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Prosazuje platbu spravedlivých cen a dodržování sociálních environmentálních standardů. Férový výrobek poznáte například podle certifikační známky Fairtrade.

Pondělní besedy v Kopřivnici se zúčastní zástupce společnosti Fairtrade Česko a Slovensko Stanislav Komínek, který má osobní zkušenosti z míst, kde tento systém pomáhá. „Půjde o besedu a promítání fotografií, které se budou týkat nejen pěstování kakaa v západní Africe, ale také našich možností zapojení do změny,“ uvedl Stanislav Komínek.

„Budeme rádi, když se jednání zúčastní všichni, kdo se o fair trade chtějí dozvědět více, než co lze vyhledat na internetu. Především jsou vítáni ti, kteří si na toto téma doposud neutvořili ucelený názor,“ doplnila koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice Ivana Holubová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Neudělali byste lépe, kdybyste Nekulu nahradil?

Jste personálně tak na dně, že vaším nejlepším nominantem na ministra je Nekula? Podle mě by bylo trefnější, kdyby se jmenoval Nekňuba, soudě podle toho, jak si jako ministr vede

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Údržbu a opravy městského majetku posílí čtyřicet milionů korun

19:34 Hradec Králové: Údržbu a opravy městského majetku posílí čtyřicet milionů korun

Na opravy chodníků, výměnu městského mobiliáře, kontejnerová stání či údržbu sportovišť uvolnili zas…