Kopřivnice: Větřkovickou pláž pokrylo 90 tun oblázků

28.07.2021 12:23

Na Větřkovické přehradě proběhly úpravy pláže, které spočívaly v návozu nových oblázků. Téměř 90 tun praného kačírku zpříjemní rekreantům vstup do vody. Jedná se o první krok v rámci postupné rekultivace, jejímž cílem je zvýšení rekreačního potenciálu vodní plochy a jejího okolí.

Kopřivnice: Větřkovickou pláž pokrylo 90 tun oblázků
Foto: koprivnice.cz
Popisek: Kopřivnice

V příštích letech by měly být úpravy zásadnější. Úpravám pláže předcházela dlouhá a velmi složitá jednání, neboť město není ani majitelem ani nájemcem přehrady a ploch okolo ní.

„Větřkovická přehrada se může chlubit nádherným okolím a dlouhodobě dobrou kvalitou vody, před dvěma lety zde byly vybudovány veřejné toalety, v provozu je také bufet. Proto jsme v přehradě viděli velký rekreační potenciál, ale měli jsme velmi omezené možnosti jej rozvíjet. Majitelem nádrže je společnost Tatra Trucks, která ji využívá jako zásobník vody, v pronájmu ji má frenštátská organizace Českého rybářského svazu. Po mnoha složitých jednáních se nám letos podařilo uzavřít se všemi zúčastněnými stranami dohodu a asi 80metrový úsek pláže jsme získali do podnájmu. Právě ten byl tento týden upraven a bude sloužit pro rekreaci, zbytek budou moci i nadále nerušeně využívat rybáři. Rekultivace pláže je ale pouze prvním krokem, do budoucna zde plánujeme například molo, dětské hřiště, venkovní fitness nebo nabíjecí stanici pro elektrokola. Věříme, že potenciál přehrady se nám postupně podaří rozvinout tak, aby byli spokojení rekreanti, rybáři i vlastník,“ uvedl místostarosta Dušan Krompolc.

Po návozu 90 tun kačírku bude samozřejmě potřeba pláž ještě doupravit, ale vzhledem k probíhající koupací sezóně proběhnou dokončovací práce asi až na podzim. Co by se však mělo stihnout ještě letos, je instalace dvou nových spirálových převlékáren. Na stejné se mohou těšit také návštěvníci kopřivnického koupaliště.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov: Radní prominuli nájemné z předzahrádek, které jsou na pozemcích města

17:39 Přerov: Radní prominuli nájemné z předzahrádek, které jsou na pozemcích města

Město Přerov se letos vzdalo nájemného z restauračních předzahrádek, které se nacházejí na městských…