Kralupy nad Vltavou: Mostek přes Knovízský potok otevřen, v Mikovicích mají nové chodníky

02.10.2020 15:03

Kalendářní léto pomalu končí a s ním i některé význačné investiční projekty. Jedním z nich je i „Rekonstrukce mostku přes Knovízský potok“, na který navazují dva nově postavené chodníky.

Kralupy nad Vltavou: Mostek přes Knovízský potok otevřen, v Mikovicích mají nové chodníky
Foto: mestokralupy.cz
Popisek: Kralupy nad Vltavou
reklama

Jeden se nachází ještě v Přemyslově ulici, druhý vede do ulice 28. října, kde byla zároveň postavena nová parkovací stání (realizováno v rámci projektu „Bezbariérový chodník v ulici Přemyslova a 28. října, Kralupy nad Vltavou“).

Přestože rekonstrukce mostku nebyla nikterak jednoduchá, podařilo se v prodlouženém termínu stavbu dotáhnout do úspěšného konce. „Mostek měl být původně hotov do konce prázdnin. Pak ale museli zaměstnanci vykonávající firmy podstoupit karanténu z důvodu podezření na Covid 19, což byla samozřejmě komplikace,“ uvedla Marcela Horčičková, vedoucí odboru realizace investic MěÚ Kralupy nad Vltavou. Ovšem zdaleka se nejednalo o jediný problém, se kterým se obě zainteresované strany musely vypořádat. To ostatně vedoucí odboru vzápětí potvrzuje: „Když už se začalo opětovně pracovat, přišly přívalové lijáky. Hladina Knovízského potoka pak stoupla natolik, že bylo třeba vodu odčerpávat. Čili další zdržení. V neposlední řadě jsme byli nuceni čekat na zajištění kabelových přeložek společnosti ČEZ, a.s. Jsem ale ráda, že se vše podařilo dotáhnout do zdárného konce.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Staňte se průzkumníkem městské divočiny

21:21 Jihlava: Staňte se průzkumníkem městské divočiny

Všimli jste si malých očiček, pomrkávajících z dlažby Masarykova náměstí? Souvisejí s výstavou OKULÁ…