Kroměříž: Cyklostezka do Kvasic je kvůli pádům stromů po bouřce uzavřená

30.07.2020 10:11

Popadané stromy po úterní bouřce způsobily uzavření cyklostezky z Kroměříže do Kvasic. „Spadlo asi deset stromů, odstraňovat by je měly Lesy ČR. Bude nutné zkontrolovat také ostatní stromy v okolí. Předpokládáme, že i některé z nich bude potřeba kvůli bezpečnosti pokácet,“ uvedl vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Kroměříž: Cyklostezka do Kvasic je kvůli pádům stromů po bouřce uzavřená
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž
reklama

Práce by měly trvat zhruba týden. Na vjezdu na cyklostezku z Kroměříže, části města Trávník i z Kvasic bylo umístěno dopravní značení, které používání cyklostezky zakazuje. „Je to v sezoně nepříjemné, ale počasí bohužel neporučíme. Prosíme občany, aby zákaz respektovali a neohrožovali své zdraví,“ doplnil starosta Jaroslav Němec.

Správcem porostu okolo cyklostezky jsou Lesy České republiky. S kácením zdravotně závadných stromů v jejím okolí začaly v roce 2018. Stromy jsou napadené houbovými chorobami způsobujícími vývraty. „Většinou se jedná o jasany, které nejsou pak v případě bouřky či větrného počasí odolné a hrozí jejich pád na cyklostezku,“ popsal Martin Posolda, který má na starost městskou zeleň. Kolem cyklostezky by měl být vytvořen pruh, ve kterém by vysoké stromy nerostly.

Úterní bouřka způsobila menší problémy i na jiných místech. Zateklo například do suterénu Knihovny Kroměřížska, Domu kultury a bytového domu v Lutopecké ulici. „Evidujeme i do deseti spadlých stromů a řadu větví. Z významnějších škod víme také o poškozené fasádě domu v Nitranské ulici, garáži v ulici Ovocná a o větví poškozeném vozidle na Milíčově náměstí,“ uzavřel Posolda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlučín: Elektrokola lze zapůjčit ve sportovní hale

21:49 Hlučín: Elektrokola lze zapůjčit ve sportovní hale

Nově od letošního roku budeme nabízet ve sportovní hale v Hlučíně k zapůjčení čtyři horská elektroko…