Kroměříž: Den uniformovaných sborů ozdobí historická letadla i přelet Gripenů

09.07.2022 20:38 | Tisková zpráva

Hned několik lahůdek v podobě historické i současné techniky a také atraktivní ukázky zásahů a dobových táborů armády nabídne letošní osmý ročník Dne uniformovaných sborů. Uskuteční se v sobotu 1. října od 10 do 17 hodin na kroměřížském letišti.

Kroměříž: Den uniformovaných sborů ozdobí historická letadla i přelet Gripenů
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

„S partnery připravujeme velmi atraktivní program. K vidění budou například letadla z období druhé světové války, ale i moderní technika armády, policie, celníků či hasičů,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Armáda by měla předvést například 120 mm samohybný minomet PRAM a helikoptéru Mil Mi 171 nebo Mi 35. „Přislíben je také průlet letounů JAS 39 Gripen,“ řekl Evžen Petřík, předseda spolku Biskupští manové z Kroměříže, který akci spolupořádá. Moderní letadla doplní historické stroje. „Po třech letech diváci opět uvidí statickou repliku letounu Spitfire Mk. IX, k vidění bude i originální cvičný „warbird“ Boeing Stearman z roku 1940. Piloti budou mít zázemí v dobovém táboře letců RAF,“ dodal Petřík.

Lákadlem bude i historická technika armády. Letos se vůbec poprvé v Kroměříži představí americké stroje z druhé světové války – nákladní vůz GMC, pásový transportér Weasel a polopásový obrněný transportér M3 Halftrack. Tuzemské armádní vybavení zastoupí například obrněný automobil vz. 23 Želva, vozy Praga V3S, OT SKOT či BVP 1 a Bouře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Jak si vysvětlujete, že jste neměl protikandidáta?

Myslíte, že je to tím, že jste tak dobrý, nebo že se do toho nikomu nechtělo, protože a tom nejste dobře, o čemž svědčí i vaše oslabení ve volbách a celkové preference, podle níž byste ve sněmovně bez ODS vůbec nebyli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Letošní rok? Nové silnice, chodníky i cyklostezky

20:20 Jihlava: Letošní rok? Nové silnice, chodníky i cyklostezky

Rok 2025 se pro naše město stal obdobím, kdy se mnohé plány změnily ve skutečnost. Velké poděkování …