Kroměříž: Dětská hřiště jsou otevřená, návštěvníci ale musejí dodržovat omezení

05.03.2021 17:39 | Zprávy

Kroměřížská radnice nechala otevřená neoplocená dětská hřiště na území města i místních částí. I na těchto místech ale občané musejí dodržovat vládou schválená opatření proti šíření koronaviru.

Kroměříž: Dětská hřiště jsou otevřená, návštěvníci ale musejí dodržovat omezení
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

„Městská policie nebude občany z dětských hřišť vykazovat, pokud budou dodržovat opatření. Není ale možné, aby se na hřišti v jednom momentě sešlo deset maminek s dětmi bez patřičných rozestupů či dokonce bez roušky či respirátoru. Cílem není represe, ale prevence před nákazou,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Podle něj je situace vážná a lidé by neměli nebezpečí podceňovat. „Ačkoliv čísla ve Zlínském kraji tentokráte patří v České republice k nejnižším, počet nakažených i v našem regionu stoupá,“ upozornil Němec. Zhoršuje se také situace v kroměřížské nemocnici. „Nemocnice se plní. Od minulého týdne se počty hospitalizovaných navyšují,“ dodala ředitelka nemocnice Lenka Mergenthalová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?

Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ostravský magistrát je nejpřívětivějším úřadem v Moravskoslezském kraji

22:11 Ostravský magistrát je nejpřívětivějším úřadem v Moravskoslezském kraji

Statutární město Ostrava uspělo v 10. ročníku soutěže Přívětivý úřad a již posedmé za sebou dosáhlo …