Kroměříž: Knihovna je přátelská k handicapovaným, má na to certifikát

21.05.2020 10:02

Knihovna Kroměřížska se může od letošního dubna pyšnit certifikátem Handicap Friendly.

Kroměříž: Knihovna je přátelská k handicapovaným, má na to certifikát
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž
reklama

„Odborná komise, která certifikát uděluje, vyhodnotila kroměřížskou knihovnu jako instituci, jež v maximální míře usnadňuje přístupnost skupině uživatelů s tělesným postižením. Knihovna zařazuje do svých plánů problematiku přístupnosti pro různé skupiny osob se specifickými potřebami,“ řekla místostarostka Daniela Hebnarová.

Na podmínkách, které opravňují instituci vlastnit certifikát Handicap Friendly, pracovali zaměstnanci Knihovny Kroměřížska dlouhodobě. „ Už při rekonstrukci budovy jsme mysleli na handicapované čtenáře a nechali provést některé stavební úpravy, v průběhu zhruba pěti let jsme – z finančních důvodů postupně - odstraňovali nedostatky a problematická místa. V poslední době se to dotklo třeba vstupu do počítačové učebny, kde byly upraveny schody a instalován výtah, postarali jsme se o výměnu dveří a části podlahy,“ uvedla ředitelka Knihovny Kroměřížska Šárka Kašpárková.

Hodnotící komise se zajímala rovněž o informovanost a proškolení zaměstnanců knihovny v dané problematice. Pracovníci knihovny jezdí na školení, musí vědět jak spolupracovat a pomáhat osobám s různými druhy postižení, spolupracují se spolky, které sdružují osoby s handicapem. „Jsem moc ráda, že se nám povedlo přiblížit knihovnu i čtenářům s jistými omezeními. Bylo to náročné, ale také nám to hodně dalo. A stále máme a budeme mít co zlepšovat,“ dodala Kašpárková.

Certifikát uděluje komise odborníků a jednotlivá zařízení posuzuje podle standardu Handicap Friendly Bezbariérové knihovny spadající pod Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Restaurování obrazů J. Preislera podpoří krajská dotace

16:01 Prostějov: Restaurování obrazů J. Preislera podpoří krajská dotace

Čas je neúprosný a podepsal se na obrazech „Sen dívky“ a „Sen jinocha“ – obrazy autora Jana Preisler…