Květnové otevření lávky naznačovala reportáž Českého rozhlasu z 8. dubna (ZDE). V reportáži se mluví i o tom, že město pravděpodobně dostane na lávku garanci bezpečnosti na dva až tři roky. „Žádali jsme odborníky z Ústavu betonových a zděných konstrukcí stavební fakulty Vysokého učení technického v Brně (VUT), kteří měli na starost diagnostiku lávky, aby byli během diagnostiky v hodnocení stavu lávky zdrženliví. Naše obavy z průběžných vyjádření se bohužel naplnily. Po dalších vrtech se totiž stav lávky jevil úplně jinak, než jak popisovala první reportáž Českého rozhlasu,“ popsal mluvčí radnice Jan Vondrášek.
Český rozhlas následně v reportáži z 13. dubna (ZDE) uvedl, že průzkum lávky odhalil zrezivělá lana a že lávka bude uzavřená ještě několik měsíců. „Po internetu už ale kolovala a svým životem žila první reportáž, která slibovala květnové otevření lávky,“ doplnil Vondrášek. S optimistickým termínem přišel navíc 10. dubna také tištěný Kroměřížský deník, který, aniž uvedl zdroj, napsal, že odborníci v květnu zřejmě doporučí městu lávku otevřít. Kroměřížský deník po upozornění od tiskového mluvčího, že se tato tvrzení nemusí zakládat na pravdě, stáhl alespoň zprávu ze svého webu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV