Kroměříž: Město požádá o peníze na sociální pracovníky pro osoby ohrožené sociálním vyloučením

26.08.2019 14:58 | Zprávy
autor: PV

Kroměřížská radnice na podzim podá žádost o dotaci z evropských fondů, ze které by chtěla platit terénní sociální pracovníky, kteří budou pracovat s lidmi ohroženými sociálním vyloučením.

Kroměříž: Město požádá o peníze na sociální pracovníky pro osoby ohrožené sociálním vyloučením
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

„Jde o občany, kteří se z různých důvodů zadlužili, případně mají nízké příjmy a hrozí, že skončí, nebo již skončili na ulici. Terénní pracovník by měl tyto osoby vyhledávat, předávat jim informace, poskytovat poradenství, případně je doprovodit k odborníkovi, který jim s problémy poradí. Pokud budou zadlužení lidé v pravidelném kontaktu se sociálními pracovníky, zmenší se také u těchto osob riziko páchání trestných činů a přestupků,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Radnice bude žádat asi o 2,5 milionu korun. „Ucházet se o tuto dotaci můžeme jen díky spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování, kterou zřizuje úřad vlády a která městu na základě naší žádosti již potvrdila spolupráci. Agentura v podstatě potvrdila, že se zde sociálně vyloučení lidé vyskytují a že pro ně v Kroměříži chybí terénní sociální služby, které by s těmito lidmi pracovaly,“ popsal vedoucí radničního odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovan Klabal. Podle něj by město mohlo získat prostředky na plat na dva až tři pracovníky, kteří by nastoupili v polovině příštího roku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

Zrádci ve sněmovně

Smutníte, že jsou ve sněmovně zrádci. Proč jste jim ale umožnili, aby tam byli? Proč jste se nepokusili vyjednat třeba s Babišem koalici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brno: Veřejný prostor oživí socha, vodní prvek i Muchova lavička

22:05 Brno: Veřejný prostor oživí socha, vodní prvek i Muchova lavička

Socha Lucie Bakešové, vodní prvek v ulici Česká a lavička Alfonse Muchy, vznik těchto uměleckých děl…