Kroměříž: Město představuje vizualizaci nové víceúčelové sportovní haly

24.09.2021 21:23 | Tisková zpráva

Kroměřížská radnice v těchto dnech od architekta obdržela vizualizaci, možnou podobu nové víceúčelové sportovní haly, která je plánována na pozemcích města v Obvodové ulici.

Kroměříž: Město představuje vizualizaci nové víceúčelové sportovní haly
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

„Jedná se o další krok k našemu cíli, kterým je stavba moderní sportovní haly, která ve městě citelně schází,“ uvedl starosta Jaroslav Němec, jenž vizualizaci představil zájemcům z řad zastupitelů města na jejich zářijovém jednání.

Hala by podle návrhu měla mít kulatý půdorys. S ohledem na to, že část pozemků se nachází v záplavové zóně, počítá se s tím, že bude stát nad úrovní terénu na vyvýšeném valu. „Hala bude uvnitř rozdělena do dvou podlaží. Samotné hřiště o velikosti 40krát 20 metrů bude v dolním patře, kde spolu s ním budou šatny, sociální zařízení, nářaďovna a další zázemí. Diváci budou vstupovat do druhého podlaží, kde budou mít své sociální zařízení i občerstvení,“ popsal Němec.

Kroměříž

Návrh počítá s kapacitou hlediště kolem 600 míst, osmi šatnami, šatnou pro rozhodčí, odpovídajícím množstvím toalet pro hráče i diváky, ošetřovnou i místností pro správce haly. U haly budou parkovací plochy i zeleň. Město nyní bude pokračovat v dalších přípravách haly. „Rádi bychom do konce příštího roku měli hotovou nejméně projektovou dokumentaci a vyřízené stavební povolení. V ideálním případě bychom mohli příští rok samotnou stavbu zahájit,“ dodal starosta.

Sportovní hala s rozměrem hřiště 40krát na 20 metrů vhodná na házenou, florbal a další sporty v Kroměříži citelně schází. Halové sporty lze na soutěžní úrovni provozovat pouze v letité sportovní hale v Kotojedské ulici, která je však vytížená zejména basketbalem a na další sporty prostor nezbývá. Město se rozhodlo postavit halu v Obvodové ulici, kde se již nacházejí jiná sportoviště – fotbalový stadion a plavecký bazén.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Vánoční atmosféra z města nezmizí, snad zůstane i část trhů

10:44 Olomouc: Vánoční atmosféra z města nezmizí, snad zůstane i část trhů

V pátek úderem 18. hodiny vešlo v platnost nejnovější nařízení vlády o uzavření všech vánočních trhů…