Kroměříž: Senior taxi loni ubylo výjezdů, najelo ale více kilometrů

24.01.2021 14:56

Méně výjezdů, ale více najetých kilometrů i klientů z místních částí Kroměříže, taková je bilance Senior taxi za loňský rok.

Kroměříž: Senior taxi loni ubylo výjezdů, najelo ale více kilometrů
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž
reklama

„Je zřejmé, že také provoz Senior taxi ovlivnila epidemie koronaviru, výjezdů by jinak bylo zřejmě více. Svědčí o tom vysoký počet výjezdů v letních měsících, kdy epidemie koronaviru dočasně zeslábla. Mám ale radost z toho, že se tuto službu naučili více využívat i lidé z místních částí Kroměříže,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Senior taxi loni zaznamenalo 1841 výjezdů, v roce 2019 jich bylo 2084. Meziročně tedy počet výjezdů klesl o 243. Počet najetých kilometrů je ale o 2603 vyšší, když loni Senior taxi ujelo 12 984 kilometrů, zatímco v roce 2019 jich bylo 10 381. „Je to dáno právě tím, že službu využívají lidé z místních částí. Senior taxi má až na Bílany klienta v každé místní části města,“ řekl vedoucí radničního odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovan Klabal a doplnil, že klienti velmi oceňují pohodlné nastupování i vystupování do vozu Senior taxi, kterým je již téměř dva roky Volkswagen Caddy.

Podle ředitelky Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučkové Senior taxi víceméně využívá zaběhnutá skupina klientů, která se loni o několik uživatelů rozrostla. „Mnozí cestující si zvykli na to, že službu objednávají předem, někdy i více dnů, aby měli jistotu přepravy. Většinou se jedná o seniory, klientů se zdravotním postižením je méně. Některým cestujícím podle jejich požadavků řidič pomáhá s nástupem a výstupem do vozidla nebo s nákupem,“ doplnila Klučková.

Senior taxi mohou využít lidé starší 65 let nebo zdravotně postižení s trvalým bydlištěm v Kroměříži a místních částech města. Od loňského dubna klient zaplatí za jednu jízdu po Kroměříži a místních částech města maximálně 30 korun. Senior taxi v Kroměříži funguje od roku 2017. Usnadňuje klientům cesty k lékaři, na úřady či na nákupy. Jezdí ve všední dny od 6:30 do 15:00. Klienti si ho objednávají na telefonním čísle 601 086 101.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo bude vydávat občanům zdarma respirátory. Od úterý

16:22 Znojmo bude vydávat občanům zdarma respirátory. Od úterý

Znojemská radnice zajistila respirátory pro všechny své obyvatele starší dvou let. S jejich výdejem …