Kroměříž: V nově vzniklém útulku pro kočky už žijí noví obyvatelé

23.09.2024 16:14 | Tisková zpráva

V lokalitě Čápka v bezprostřední blízkosti psího útulku je od jara v provozu útulek pro kočky. Vznikl ve zrekonstruovaném objektu, který se dříve využíval jako sklad. Přestavěná budova je rozdělená na kočičí útulek včetně zázemí pro zaměstnance, na část určenou pro skladování městského mobiliáře a na plochu, kterou bude nadále využívat Městská policie Kroměříž pro umístění kotců se služebními psy.

Kroměříž: V nově vzniklém útulku pro kočky už žijí noví obyvatelé
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

„Rekonstrukce budovy začala v zimě 2023, hotová byla v květnu 2024. Prováděla ji hulínská společnost PROVING a město za ni zaplatilo 16,4 milionu korun. Získalo tím stálé prostory pro umístění toulavých a ztracených koček, o které má dle zákona povinnost se postarat,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Vnitřní prostory útulku může využívat až 55 koček, a to ve společném kotci nebo ve speciálních prostorech pro kočky s koťaty. Ve venkovním výběhu může být umístěno až 61 zvířat. Kotce i výběh jsou vybaveny pelíšky, hračkami, škrabadly a miskami na krmení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Gahurův prospekt zdobí jedenáct unikátních laviček, připomínajících papírové vlaštovky

22:05 Zlín: Gahurův prospekt zdobí jedenáct unikátních laviček, připomínajících papírové vlaštovky

Zelený pás prostoru Gahurova prospektu, který je součástí zlínského centra, zdobí jedenáct origináln…