Lanškroun: Deratizace městských objektů a volných ploch ve městě

16.08.2020 15:57

Během měsíce srpna bude provedena z hygienických důvodů preventivní ochranná deratizace města Lanškroun a to městských objektů a volných ploch ve městě, které jsou ve vlastnictví města. Z uvedených důvodů doporučujeme v těchto dnech zajistit zvýšený dohled nad malými dětmi a chovanými zvířaty, zejména psy. Psy je vhodné mít na vodítku.

Lanškroun: Deratizace městských objektů a volných ploch ve městě
Foto: lanskroun.eu
Popisek: Renesanční radnice v Lanškrouně

Dále vyzýváme občany, aby nepředkládali volně krmivo kočkám, které žijí divoce na území města Lanškrouna. Takto předkládané krmivo slouží jako zdroj potravy holubům a potkanům, jejichž populace se snaží město Lanškroun již několik let redukovat (odchyty holubů, plánované pravidelné deratizace apod.).

Vyzýváme proto rovněž majitele soukromých pozemků a objektů, aby se k plánované deratizaci připojili a v souvislosti s touto akcí provedli deratizaci soukromých objektů, pozemků a zařízení včetně případného úklidu a vyklízení sklepních prostor.

Dále vyzýváme občany, aby dodržovali pořádek a čistotu v okolí kontejnerů na domovní odpad a pokud možno zajistili své objekty proti vniknutí holubů (např. půdní prostor) a potkanů (sklepní prostory).

Co je deratizace?

Deratizace je profesionální likvidace hlodavců, jako jsou krysy, potkani, myši a jiní škůdci. Provádí se čtyřmi hlavními způsoby – nejčastěji mechanickými a chemickými prostředky, případně pomocí rozšíření chorob mezi hlodavce nebo nasazením přirozených nepřátel, jako jsou kočky. Hubení hlodavců se provádí zejména za účelem ochrany lidského zdraví a zabránění způsobení škod. Deratizace je součástí ucelené ochrany před škůdci, známé pod zkratkou DDD – deratizace, dezinfekce a desinsekce.

Pravidelná deratizace má za cíl zejména prevenci. Její účinky bývají dlouhodobé. Provádí se pro ochranu různých objektů v pravidelných intervalech – nejčastěji na jaře a na podzim. V potravinářství a zemědělství se deratizace provádí i čtyřikrát ročně, přičemž je nutná pravidelná kontrola a výměna nástrah.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Pečovatelkám město poděkuje výletem do sklárny Pačinek Glass

11:07 Jablonec nad Nisou: Pečovatelkám město poděkuje výletem do sklárny Pačinek Glass

Už třetí rok zve náměstek primátora pro oblast humanitní jablonecké pečovatelky a další pracovnice v…