Lanškroun: Turisté by návštěvu města doporučili přátelům

04.09.2020 16:43

Česká republika zažívá v letošním roce nápor tuzemských turistů. Vzhledem ke koronavirové krizi a dle očekávání turisté volí spíše poznávání zajímavých a nepoznaných míst u nás. Lanškroun není výjimkou. Infocentrum Lanškroun zaznamenalo během turistické sezony větší návštěvnost než v minulých letech. Za červenec obsloužilo více než 3800 návštěvníků.

Lanškroun: Turisté by návštěvu města doporučili přátelům
Foto: lanskroun.eu
Popisek: Renesanční radnice v Lanškrouně

V průběhu léta se podařilo získat vyplněné dotazníky od několika desítek respondentů. Dotazník byl k dispozici v infocentru a v městském muzeu. Návštěvníci na lanškrounsku vyhledávají převážně přírodu a turistiku, ale i památky a zajímavosti. Lanškrounské rybníky k návštěvě lákají nejvíce rodiny s dětmi. Podle dotazníkového šetření tvoří tato skupina největší procento návštěvníků. Městské muzeum a historické budovy v centru města zase nejvíce starší generace. Naopak zahraničních turistů v letošním roce výrazně ubylo.

Anketa

Jak nahlížíte na Čínu?

hlasovalo: 16184 lidí

Lidé se o městě dozvídají různě, např. z časopisů, z facebookových stránek, turistických deníků a z různých turistických portálů. Město Lanškroun je nyní propagováno v mnoha platformách. Ve většině případů je k návštěvě inspirovala krásná příroda na Lanškrounsku.

"V Lanškrouně se mi líbí, určitě tu nejsem naposledy. Vaše infocentrum je krásné a neobvyklé, nikde jsem ještě žádné podobné neviděl," sdělil prostřednictvím dotazníku opavský turista, který do Lanškrouna přicestoval vlakem.

Cílem dotazníku bylo mimo jiné zjistit, z jakých koutů republiky k nám lidé zavítali a zda je jejich návštěva pouze jednodenním výletem, nebo zde tráví dovolenou. Měli jsme zde turisty ze vzdálenějších měst, např. od Plzně, z Děčína, Liberce, Žďáru nad Sázavou, Opavy, Přelouče, Vyškova a z dalších měst celé republiky. Trávili zde spíše jeden den a Lanškroun pro ně většinou ještě před návštěvou nebyl neznámým městem.

"Zaujala nás pestrost zdejší krajiny, krásné památky a příroda. Je to moc pěkné město," pochvalovala si návštěvnice z Lysé nad Labem, která by návštěvu doporučila svým známým. Přátelům by návštěvu Lanškrouna a okolí doporučil každý, kdo dotazník vyplnil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Město představuje vizualizaci nové víceúčelové sportovní haly

21:23 Kroměříž: Město představuje vizualizaci nové víceúčelové sportovní haly

Kroměřížská radnice v těchto dnech od architekta obdržela vizualizaci, možnou podobu nové víceúčelov…