Liberec: Flotilu carsharingu posílí další sdílený vůz

02.06.2020 9:14 | Zprávy
autor: PV

Poslední měsíce díky spolupráci se ZOO Liberec, Českými drahami a reklamě v tramvajích DPMLJ rychle vzrůstá zájem a počet uživatelů carsharingu nejen v Liberci. Do liberecké flotily přibude ve čtvrtek Škoda Octavia kombi.

Liberec: Flotilu carsharingu posílí další sdílený vůz
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec

První český carsharing Autonapůl funguje už v devíti městech, v Liberci od roku 2013. V případě dalšího růstu poptávky po carsharingu je Autonapůl připraveno libereckou flotilu dále posilovat. „Průzkumy říkají, že průměrné auto jezdí jen jednu hodinu denně a 23 hodin stojí. Carsharing neboli sdílení aut pomáhá lepšímu využití aut ve městech. Jedno moderní sdílené auto dokáže nahradit až 10 soukromých aut, čímž šetří místo v ulicích. Je to jednoduché a plně samoobslužné: každý uživatel si po úvodní registraci může jakékoli sdílené auto kdykoli rezervovat online, pak už si ho jen s čipovou kartou nebo smartphonem otevře a jede, kam potřebuje. Na hodinu, půl dne, služební cestu nebo týdenní dovolenou,“ popisuje Michal Šimoník, ředitel carsharingu Autonapůl.

Carsharing je chápán jako doplněk ostatním druhům dopravy a jeden z pilířů moderní městské mobility 21. století, která svým uživatelům šetří finance i starosti. Je vhodný jak pro rodiny a jednotlivce, tak pro živnostníky, menší firmy, neziskové organizace či veřejné instituce - služeb Autonapůl využívají například architektonické kanceláře nebo ZOO Liberec, jejíž spolupráce a podpory si velmi vážíme. „Již více než 5 let je jedním z libereckých sdílníků Autanapůl i naše zoo. Využívání sdílených aut při některých služebních cestách našich zaměstnanců je mnohdy efektivnější a ekologičtější, než si držet vlastní velký vozový park,“ říká ředitel zoo David Nejedlo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Diskuse o budoucnosti karlovarského teplárenství

7:27 Karlovy Vary: Diskuse o budoucnosti karlovarského teplárenství

Město Karlovy Vary zve k diskusi, týkající se přechodu města na moderní a ekologické zdroje energie.…