Humanitární a další ochotné organizace zahájily v rámci celého Libereckého kraje druhou fázi pomoci seniorům a osobám ZTP. Podobně jako tomu bylo na jaře tohoto roku, přichází cílená pomoc ohroženým skupinám obyvatel, kterým nemůže pomoci jejich rodina nebo blízké okolí.
Všechny zapojené organizace tak nabízejí zejména zásobování potravinami, léky a hygienickými potřebami. Stejně tak je tomu u organizací OS ČČK Liberec a KS KONTAKT Liberec, které od 14. 10. 2020 spustily krizové linky a pomoc v tuto chvíli budou poskytovat ve správní obvodu Liberec, tedy město Liberec a okolní obce. Oblastní spolek ČČK Liberec je dále připraven reagovat na případnou poptávku po pomoci také pro obyvatele z Frýdlantska a Novoborska.
Na krizové linky se mohou potřební lidé obracet každý pracovní den od 8:00 do 15:00 hodin, a to na následujících telefonních číslech:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV