Liberec: Medaili města převzal Radek Jurnečka

25.06.2024 19:27 | Tisková zpráva

Za přínos v oblasti kultury udělilo zastupitelstvo města Medaili města Liberec bývalému arciděkanovi a nyní generálnímu vikáři Mons. Radku Jurnečkovi. Ocenění převzal v pátek 21. června v kostele sv. Antonína Velikého z rukou primátora Liberce Jaroslava Zámečníka. Radka Jurnečku na medaili navrhl městský zastupitel Jan Marek.

Liberec: Medaili města převzal Radek Jurnečka
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec

Obřadu udělení ocenění a předcházející mše svaté se zůčastnil také biskup litoměřický Mons. Stanislav Přibyl, kterého odpoledne přijal na liberecké radnici primátor města.

Mons. Radek Jurnečka (*1972), rodák z Boskovic, římskokatolický kněz. Od roku 1998 působil v různých farnostech Libereckého kraje, od července 2010 jako arciděkan v Liberci. Od března 2024 je generálním vikářem litoměřické diecéze. Za svého působení v Liberci přispěl k významnému otevření zdejších farností více k veřejnosti a kostel sv. Antonína Velikého se stal vyhledávaným kulturním centrem, místem mnoha koncertů i jiných akcí. Samotný kostel byl díky Jurnečkovi zrekonstruován z evropských projektů, vč. navazujícího projektu na rekonstrukci varhan. Jurnečkovým přičiněním se také podařilo statutárnímu městu Liberec úspěšně dojednat spolupráci s diecézí na převzetí, resp. dlouhodobé výpůjčce, barokního morového sloupu Matyáše Bernarda Brauna, resp. kaple Božího hrobu, které následně město zrekonstruovalo a spolu s arciděkanskou farností zpřístupnilo veřejnosti v rámci takzvané barokní zahrady. Radek Jurnečka se za svého působení v Liberci angažoval také v sociální oblasti, a to v rámci své duchovní práce ve vazební věznici a také při práci s mladými lidmi po výkonu trestu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Kde na své plány chcete brát finance?

Vy pořád jen říkáte, jak byste navyšovaly tu a tam rozpočty, platy, sociální dávky atd. To je sice hezké, ale proč už neříkáte, kde na to brát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brno: Úpravy stadionu Srbská - zrenovují se vstupy, ozvučení a osvětlení

22:00 Brno: Úpravy stadionu Srbská - zrenovují se vstupy, ozvučení a osvětlení

Blíží se významná rekonstrukce stadionu na Srbské. Rada města Brna odsouhlasila nové zadávací řízení…