Liberec: Město zrekonstruovalo dvě mateřinky

13.04.2021 14:51

Rekonstrukci a současně rozšíření prostor v libereckých mateřských školách Pastelka a Motýlek dokončuje v současné době město Liberec. Do oprav a rozšíření kapacity obou mateřinek zhruba o 60 nových míst investovalo, díky evropským dotacím, přibližně 73 milionů korun.

Liberec: Město zrekonstruovalo dvě mateřinky
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec

Stavební práce na objektu mateřské školy Pastelka v Ostašově začaly v březnu 2020 a skončit mají letos v dubnu. V rámci rekonstrukce se městu v této budově podařilo navýšit kapacitu o dalších 40 míst, takže celkem ji nyní může navštěvovat až 96 předškoláků. Původní objekt i nové prostory nyní počítají také s bezbariérovým přístupem

„Ve školce vznikla tři nová oddělení a kromě opravy stávajících prostor jsme díky evropským dotacím z Integrovaného regionálního operačního programu postavili i nový dvoupatrový pavilon. Celkem jsme investovali přes 53 milionů korun, přičemž součástí renovace a přestavby je také nové, moderní vybavení školní kuchyně. V těchto dnech dodavatel stavby uvnitř objektu dokončuje podlahy, malířské práce a elektroinstalaci. Venku zároveň řemeslníci finišují s úpravou veřejného prostranství, pokládkou dlažby a současně instalací ochranného oplocení,” říká náměstkyně primátora pro strategický rozvoj a dotace Radka Loučková Kotasová.

Anketa

Vadí vám, že kandidát na ministra kultury Birke nemá vysokoškolské vzdělání?

36%
64%
hlasovalo: 3866 lidí

Dalších přibližně dvacet milionů si vyžádaly úpravy v mateřince Motýlek na Broumovské, kde rekonstrukce po 13 měsících skončila navýšením kapacity pro dalších 20 dětí. „V tomto případě jsme nechali udělat novou nástavbu nad jednopodlažním pavilonem a současně zajistili bezbariérové úpravy pro celý objekt. Znovu tam je k dispozici vestavěný výtah a také vnitřní schodiště. Součástí rekonstrukce byla i kompletní renovace venkovních ploch. A to včetně odstranění dosavadních herních prvků pro děti, které jsme nahradili novými z přírodního materiálu. Projekt, spolufinancovaný Evropskou unií, stál bezmála 20 milionů,” dodává náměstkyně Radka Loučková Kotasová.

Na zahradě mateřinky na Broumovské se před úpravami nacházely zpevněné plochy z betonových dlažeb nebo z litého betonu a asfaltu. Ty v rámci oprav nahradil litý polyuretanový materiál z granulátu a travnatá plocha, vše v současném moderním trendu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Jablečný den na Velkém náměstí přinese zábavu i poučení

21:49 Kroměříž: Jablečný den na Velkém náměstí přinese zábavu i poučení

Kroměřížská radnice chystá na sobotu 16. října Jablečný den spojený s farmářskými trhy.