Liberec: Na opravy výtluků po zimě půjde více peněz

31.03.2023 20:27 | Tisková zpráva

Technické služby města Liberec dostanou letos více peněz na opravy výtluků po zimě Mají k tomu novou techniku a posílily tým o další posádku. Díky vyššímu příspěvku se tak stihne opravit více výtluků a v kratším čase. Na území města aktuálně evidují několik tisíc výtluků.

Liberec: Na opravy výtluků po zimě půjde více peněz
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec

„Práce na opravách silnic nebere nikdy konce. Výmoly a výtluky se objevují celoročně. Jsem aktivním řidičem a denně naše komunikace používám, takže jejich stav znám. Na jaře je pak situace nejhorší. Děr a defektů je tolik, že se v předchozích letech nedařilo opravit všechny v průběhu sezóny, tedy do podzimu. Proto přidáváme další peníze na druhou partu a kupujeme další techniku, se kterou mohou obě skupiny efektivněji zvýšit objem oprav na celém území města,“ říká náměstek primátora pro technickou správu Jiří Šolc.

Rada města mimo jiné rozhodla o tom, že z rozpočtu obratem uvolní částku 15 milionů korun na opravy výtluků po zimě.

„Dobrou zprávou pro Liberečany je, že by technické služby měly dokázat odstranit řadu děr a poškození jednou tak rychleji, protože díky investicím navíc mají od teď k dispozici více lidí a techniky než doposud. Celkově se tak jejich roční rozpočet navyšuje zhruba na 250 milionů korun. Věřím, že opravy budou hotové co nejdříve,“ vysvětluje primátor města Liberce Jaroslav Zámečník.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svitavy: Vzniknou na Svitavsku větrné elektrárny?

16:28 Svitavy: Vzniknou na Svitavsku větrné elektrárny?

V pondělí 29. května proběhla ve svitavské Fabrice beseda se zástupci ČEZ Obnovitelné zdroje ohledně…