Liberec: Prostor u vlakového nádraží dozná revitalizace

14.02.2019 12:31

Vedení města se zabývá budoucí podobou vlakového nádraží tak, aby nabídlo komfortní zázemí pro cestující a kvalitní zázemí pro řidiče a zaměstnance vlakového i blízkého autobusového nádraží.

Liberec: Prostor u vlakového nádraží dozná revitalizace
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec
reklama

Nad situačním výkresem nové podoby této lokality se sešli primátor Jaroslav Zámečník a jeho náměstci Jiří Němeček a Jiří Šolc spolu s jednatelem společnosti Korid LK Pavlem Blažkem a Jaroslavem Šrajerem, zastupitelem a odborníkem ČD Cargo.

„V budoucnu by mohla mít příměstská doprava v Liberci podobu, kterou známe spíš z vyspělých měst západní Evropy. Jedna hala vybavená komfortními službami pro cestující z vlaku i autobusu a malé časy potřebné pro přestup a dokonalé zázemí,“ říká náměstek Jiří Šolc.

Zároveň by došlo k revitalizaci nádražní haly a veřejné rozpočty by ušetřily finance na úklidu a ostraze. Nové řešení této lokality by přineslo dopravní zklidnění prostoru před nádražím směrem do centra města. „Prakticky veškerá doprava mimo tramvaje a místních by byla svedena za nádraží a před nádražím by byla zeleň,“ doplňuje koncepci Jiří Šolc. Místo přestupního uzlu, využívané nejenom turisty, by tak doznalo patřičného vzhledu a smyslu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otrokovice: Rekonstrukce plochy kvítkovického hřbitova je dokončena

21:10 Otrokovice: Rekonstrukce plochy kvítkovického hřbitova je dokončena

Návštěvníci hřbitova v Kvítkovicích mohou vstupovat do areálu po nové centrální ploše. Rekonstrukce …