Liberec: Rekonstrukce Technikova pavilonu na informační centrum byla předána zhotoviteli

29.03.2025 11:17 | Tisková zpráva

Odbor strategického rozvoje a dotací libereckého magistrátu předal dne 26. 3. 2025 staveniště objektu bývalého “Casina“ v areálu Libereckých výstavních trhů (dále jen LVT) stavební firmě čekro CZ, s.r.o., která uspěla v zadávacím řízení na zhotovitele stavebních prací.

Liberec: Rekonstrukce Technikova pavilonu na informační centrum byla předána zhotoviteli
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec

Výstavní pavilon LVT byl navržen dle architektonického řešení architekta Svatopluka Technika a postaven v r. 1946. Budova vznikla jako součást expozice Budujeme osvobozené kraje, která znamenala významný milník v poválečné historii Liberce.

Vzhledem k architektonické hodnotě stavby je navržena obnova objektu se zachováním vnějšího vzhledu se změnou vnitřní dispozice pro potřeby informačního centra a zázemím pro přilehlé veřejné prostranství LVT. Konstrukčně se bude jednat o dřevostavbu opláštěnou dřevovláknitou deskou s bílou omítkou. Na nízké střeše přízemní části bude zelená střecha. V přízemí v hlavním prostoru je navrženo informační centrum se zázemím veřejných toalet a skladovacích prostor. Ve 2.NP je navržen výstavní prostor. Objekt bude nově řešen bezbariérově pomocí hydraulického výtahu. Okolí bude upraveno včetně výsadby zeleně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jan Kuchař byl položen dotaz

Proč neodejdete z vlády?

Nechápu to. Vždyť i když vy za ODS stojíte, ona se vás snaží evidentně do celé kauzy namočit, abyste se potopili s ní. A vy si to necháte líbit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: