Dominantu náměstí, vánoční smrk stříbrný, zdobí 89 výtvorů dětí libereckých mateřských a základních škol. Doplňuje ho 10 srdcí se stříbrnou šerpou a tradiční ochranovská hvězda na špici smrku. Žlutá ochranovská hvězda je ústředním motivem Libereckého adventu a kromě stromu a prodejních stánků na vánoční tržnici zdobí i balkon historické radnice.
Nedělní odpoledne se na náměstí před radnicí prolnulo vánoční náladou, zvědavostí a také touhou prožít blížící se adventní čas společně. Ten zahajuje první prosincovou neděli. Vánoční strom v Liberci začne zářit o týden dřív. Program se poprvé odehrával na pódiu uprostřed náměstí a letos ho poprvé mohly tisíce dospělých i dětských diváků sledovat na velkoplošné obrazovce. Vystoupení dětského pěveckého sboru Severáček a smíšeného pěveckého sboru Ještěd patří k milým okamžikům před rozsvícením vánočního stromu. Během programu se na obrazovce premiérově odvysílal zcela nový propagační spot města Liberce.
Slavnostní program sledovali také v úterý zvolení představitelé vedení města, v čele s primátorem Jaroslavem Zámečníkem, který po vzoru tradice rozsvítil vánoční strom a všem přítomným popřál krásný adventní čas. „Advent začíná až příští neděli, rád bych však už dnes popřál krásné a především klidně prožité adventního období, bez pověstné předvánoční uspěchanosti a stresu,“ řekl Liberečanům primátor města. Nedělní veselí poté zakončil živý „vorloj“ na ochozu radnice v podání sdružení V.O.R.E.L.
Liberečané si letos užijí dlouhý a pestrý advent. Tržnice otevře své brány na náměstí Dr. E. Beneše v pátek 30. listopadu. „Obojí současně není možné z bezpečnostních důvodů. Rozsvícení stromu obvykle přiláká až 15 000 lidí, a proto na náměstí nemohou být zároveň i stánky. Liberecké náměstí patří k nejmenším mezi krajskými městy,“ vysvětluje Michal Buzek z Elsetu. Společnosti, která advent pro město Liberec organizačně zajišťuje už třetí rok.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV