Liberec: Za úklid sjezdovek na Ještědu dostanete celodenní skipas

09.05.2019 13:59

Skiareál zve 16. května na akci Zelený Ještěd - úklid sjezdovek a rozdává k tomu skipasy.

Liberec: Za úklid sjezdovek na Ještědu dostanete celodenní skipas
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec
reklama

Lanová dráha Skalka nabízí svezení na Ještědský hřeben již od 19.4., a to víkendovým a svátečním provozem. V květnu a červnu jezdí lanovka Skalka od středy do neděle, v půlhodinových intervalech od 9 do 17 hodin. K tomu, abychom mohli nabídnout krásný zážitek v přírodě, je třeba lesy udržovat v pořádku. Proto vyzýváme všechny, kterým není stav Ještědu lhostejný, aby přišli na pomoc v rámci akce ZELENÝ JEŠTĚD. Uklízet areál od odpadků se bude ve čtvrtek 16. května.

Cílem akce je zapojit občany města do čištění ještědských sjezdovek před letní sezónou. V areálu se po zimě objevují odpadky, které do přírody nepatří. Také se sjezdové tratě čistí od kamenů, aby nedocházelo při lyžování k narušení skluznice. „Program dne začíná v 9 hodin, kdy vyvezeme lanovou dráhou Skalka všechny dobrovolníky nahoru a poté se jde sjezdovkami dolů. Konec akce plánujeme na 12. hodinu, kdy se podává oběd zdarma. Každý, kdo pomůže chránit přírodu na Ještědu, obdrží od Skiareálu Ještěd také celodenní skipas na nadcházející lyžařskou sezónu 2019/2020,“ zve do skiareálu Renata Balašová, zástupce TMR Ještěd. Dobrovolníci z řad veřejnosti, ale i třeba celé školní třídy se mohou přihlašovat ZDE. Pro všechny, kteří přijdou uklízet budou připraveny rukavice a pytle na odpad.

Akce Zelený Ještěd se uskuteční také za podpory společností Lesy ČR, s.p. a Městské lesy Liberec. Hlavním organizátorem je provozovatel skiareálu Ještěd společnost TMR Ještěd a.s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hustopeče: Plánuje se nový skatepark v areálu Pavučiny

21:49 Hustopeče: Plánuje se nový skatepark v areálu Pavučiny

Radní se sešli na své 50. schůzi v úterý 7. července. Na programu měli veřejné osvětlení na hřbitově…