I když je oblast Lipenska a Českého Krumlova po Praze druhou nejnavštěvovanější destinací České republiky, vyžaduje pro další rozvoj lepší koordinaci, zejména pro vyrovnání určitých nevyvážeností, které na Lipensku vznikají. To ukazují i první výsledky zatím ještě nedokončené odborné studie poradenské firmy KPMG. Ta mj. vypracovala i audit rentabilnosti projektu Rio Lipno 2016. KMPG bude první výsledky své práce na Lipensku na konferenci prezentovat.
Podle manažera Špačka z KPMG je zatím největším problémem některých lokalit Lipenska je výrazná sezónnost a nedostatečné množství vyžití v zimní sezóně, což je dáno neexistencí potřebné infrastruktury v úseku od Volar po Frymburk a dalším aspektem, který s tím souvisí je skutečnost, že až 70 procent návštěvnosti celého Lipenska se koncentruje přímo v Lipně nad Vltavou. I tyto nevyrovnanosti bude konference s názvem Perspektivy turismu na Šumavě pojmenovávat a řešit.
Ze závěrů KMPG také vyplývá, že je nezbytně nutné, aby se zdejší podnikatelské subjekty spojily a začaly aktivně spolupracovat na vytvoření nového Lipenska. „Rozvoj Lipenska vyžaduje nové, zásadní impulzy, které z tohoto unikátního území pomohou vytvořit atraktivní a konkurenceschopnou destinaci cestovního ruchu evropského významu. Je zapotřebí aktivním přístupem a odhodláním využít jedinečný turistický potenciál tohoto území,“ uvedl Ondřej Špaček.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV




