Lipník nad Bečvou: Hasiči mají nový požární přívěs pro hašení

21.09.2020 21:49

Hasiči v září převzali nový požární přívěs pro hašení a ihned jej zařadili do výjezdu.

Lipník nad Bečvou: Hasiči mají nový požární přívěs pro hašení
Foto: mesto-lipnik.cz
Popisek: Lipník nad Bečvou
reklama

Město Lipník nad Bečvou prostřednictvím Kanceláře tajemníka, pracoviště krizového řízení, požádalo v lednu tohoto roku Olomoucký kraj o poskytnutí finanční dotace ve výši 100 tis. Kč. na pořízení požárního přívěsu s příslušenstvím pro hašení pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů Lipník nad Bečvou I – Město.

Této žádosti bylo usnesením Zastupitelstva Olomouckého kraje č. UZ/20/54/2020 ze dne 20.04.2020 vyhověno částečně a městu Lipník nad Bečvou byla schválena dotace ve výši 93.300,00 Kč s tím, že se město Lipník nad Bečovu musí také na zakoupení tohoto požárního přívěsu min. z 50 % finančně podílet.

Na základě vnitřní Směrnice k zadávání veřejných zakázek vyhlásilo město Lipník nad Bečvou v květnu 2020 výzvu k podání nabídek na dodavatele na zakázku malého rozsahu „Požární přívěs pro hašení (dále jen „PH“) pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů města Lipník nad Bečvou I – Město“. Výběrová komise dne 25.05.2020 vyhodnotila podané nabídky podle kritéria „nejnižší nabídková cena včetně DPH“ a konstatovala, že při splnění daných technických podmínek se první v pořadí umístila nabídka od firmy VEZEKO s. r. o., Třída 3. května, 763 02 Zlín - Malenovice s cenou 257.488,00 Kč. S touto firmou byla následně podepsána smlouva na dodávku přívěsu.

Hasiči z Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Lipník nad Bečvou I-Město si převzali nový vozík v úterý 15.09.2020, a tím získali další důležité vybavení k jejich činnosti, které bylo pořízené i díky finanční spoluúčasti Olomouckého kraje. Finanční spoluúčast města Lipník nad Bečvou na pořízení vozíku byla 164.188,00 Kč. Vozík bude sloužit jako požární přívěs pro hašení, tzn. v uzamčeném prostoru přívěsu je uloženo vybavení k čerpání vody, osvícení místa zásahu a pro přenosnou požární stříkačku a její příslušenství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otrokovice: Rekonstrukce plochy kvítkovického hřbitova je dokončena

21:10 Otrokovice: Rekonstrukce plochy kvítkovického hřbitova je dokončena

Návštěvníci hřbitova v Kvítkovicích mohou vstupovat do areálu po nové centrální ploše. Rekonstrukce …