Litoměřice: Budoucí prvňáčci půjdou k zápisům po dvou letech opět osobně

15.03.2022 18:35 | Tisková zpráva

Velký den v podobě zápisu k povinné školní docházce čeká budoucí žáky prvních ročníků základních škol již v dubnu. Po dvouleté pauze je vyučující přivítají ve školních lavicích opět osobně. Kapacita základních škol je v Litoměřicích dostatečná.

Litoměřice: Budoucí prvňáčci půjdou k zápisům po dvou letech opět osobně
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

Základní školy, které jsou příspěvkovými organizacemi města Litoměřice, se budoucím prvňáčkům otevřou ve dnech 19. a 20. dubna 2022 od 14 do 17 hodin.

„Učitelé je přivítají opět prezenčně. Školy samotné osobní přítomnost budoucích prvňáčků vítají, jedině tak je totiž možné posoudit jejich školní zralost, která je klíčová pro bezproblémové zvládnutí nástupu do 1.ročníku základní školy,“ zmínila vedoucí Odboru školství, kultury a památkové péče MěÚ Litoměřice Andrea Křížová.

Rodiče mohou letos v Litoměřicích své děti zapisovat na osm základních škol, a to šest škol spadající pod město Litoměřice (příspěvkové organizace) a dvě školy soukromé. Soukromá LINQUA UNIVERSAL přivítá zájemce o studium kdykoliv po osobní domluvě (telefonicky či mailem), Křesťanská základní škola pak ve dnech 7. – 28. 4. 2022 od 13 hodin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Finance z veřejné sbírky opět pomohou zajistit bydlení lidem v nouzi

22:05 Plzeň: Finance z veřejné sbírky opět pomohou zajistit bydlení lidem v nouzi

Mezi osm žadatelů město Plzeň rozdělí z veřejné sbírky Pomáhající Plzeň 277 tisíc korun.