Litoměřice: Chování lidí z ubytovny a málo parkovacích míst kritizují obyvatelé Kocandy

20.09.2021 20:33 | Tisková zpráva

Seriál diskusí představitelů města s veřejností v pondělí večer pokračoval setkáním s obyvateli Kocandy. Největší kritika mířila na bývalý hotel Labe, který dnes slouží jako ubytovna.

Litoměřice: Chování lidí z ubytovny a málo parkovacích míst kritizují obyvatelé Kocandy
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

„Kolem hotelu raději nechodit. Okřiknout tyto lidi, ať se chovají slušně, si člověk raději odpustí,“ sdělila starší žena. „Mému šestiletému synovi nabízeli cigaretu. Šestiletému,“ kroutil hlavou mladý otec. „Chtělo by to sem umístit kameru,“ vyzýval starší pán.

Zazněl i názor, že Kocanda je v porovnání s ostatními sídlišti z hlediska rozvoje opomíjena. Dále si někteří občané nepřejí nový sběrný dvůr, který město vzhledem k rostoucím nárokům plánuje vybudovat v bývalém areálu technických služeb. „Nic není rozhodnuto. Může být nakonec někde jinde. O tom budeme ještě diskutovat,“ ujistil místostarosta Karel Krejza.

Další podněty pocházely už spíše od jednotlivců. Starší paní by uvítala, aby od zastávky před 6. ZŠ jezdil autobus ráno až k nemocnici, jako tomu bylo dříve, další by přivítal větší pozornost věnovanou dopravní situaci v ulici Topočianská, kde by několik obyvatel rádo nechalo i odstranit několik laviček, na nichž tráví hodně času problematičtí občané z ubytovny. „Podněty, které zde zazněly, se budeme zabývat v radě města,“ sdělil místostarosta Lukas Wünsch.

Lidé ale nezapomněli i pochválit. Na Kocandě se jim líbí hodně zeleně, opravená ZŠ U Stadionu, hřiště v Růžovce, prostříhané křoví v ulici Vrchlického nebo oprava asfaltového povrchu komunikace v ulici Chelčického.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vsetín zná konečnou podobu TOP 10 příležitostí a problémů

10:44 Vsetín zná konečnou podobu TOP 10 příležitostí a problémů

Tradiční hlasování občanů o TOP 10 příležitostí a problémů města bylo letos velmi vyrovnané. Nejvíce…