Litoměřice: Do města se o víkendu vrátí britský filmový štáb

06.05.2021 21:49

Střed Litoměřic zpestří exteriérová galerie. Vybudována má být díky finančnímu daru britských filmařů, kterým se ve městě ležícím na soutoku Labe a Ohře natolik zalíbilo, že se do něj vrátí již o následujícím víkendu.

Litoměřice: Do města se o víkendu vrátí britský filmový štáb
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice
reklama

V sobotu a v neděli 8. a 9. května totiž bude pokračovat natáčení britského akčního seriálu s prvky fantasy s názvem Extinction.

Anketa

Jste Čech, nebo Evropan?

96%
2%
hlasovalo: 22173 lidí

Ten pro zahraniční štáb zajišťuje filmová produkce Czech Anglo Pictures. S natáčením bude spojena řada dopravních omezení. „Tímto chceme požádat obyvatele našeho města, aby byli připraveni na dopravní omezení a spolu s filmaři je prosíme o shovívavost,“ uvedl místostarosta Lukáš Wünsch.

Natáčení proběhne formou pohyblivého záboru. V průběhu dne tak má být od 7 do 19 hodin pozastavována doprava v ulicích Michalská, Krajská, Velká Krajská, Tyršovo náměstí a Lidická.

Kromě propagace Litoměřic přináší natáčení v této nelehké době i užitek v podobě povzbuzení místní ekonomiky. „Filmaři podpoří místní podnikatele v oblasti ubytovacích a stravovacích služeb. Platí samozřejmě také nájmy lokací, pronájem komunikací a zábory. Město od společnosti navíc získá finanční dar ve výši 70 tisíc korun,“ informovala Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje.

„Dar město využije na vznik stálé exteriérové galerie umístěné na hradební zdi ve spodní části Dlouhé ulice, kde chceme prezentovat výtvarná díla místních umělců,“ charakterizovala plány vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pomoc z Olomouce míří na jižní Moravu

13:55 Pomoc z Olomouce míří na jižní Moravu

Ničivé tornádo, které se prohnalo obcemi na Břeclavsku a Hodonínsku, za sebou nechalo obrovské škody…