Litoměřice: Mateřinková třída s lesními prvky se vrací na Mentaurov

29.11.2023 13:37 | Tisková zpráva

Třída s lesními prvky při MŠ Sedmikráska může od úterý 28. listopadu opět navštěvovat základnu na Mentaurově. Rozhodla o tom ředitelka MŠ Litoměřice Monika Mejtová poté, co pronajímatel objektu odstranil bezpečnostní rizika, kvůli kterým bylo od 16. listopadu využívání základny třídou s lesními prvky dočasně přerušené.

Litoměřice: Mateřinková třída s lesními prvky se vrací na Mentaurov
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

Opatření bylo reakcí na nedávnou rozsáhlou kontrolu České školní inspekce, která mimo jiné zjistila, že mentaurovská základna a její přilehlé prostory nejsou pro děti bezpečné a hrozí tam velké riziko úrazu. Jednalo se například o poškozené oplocení okolo vodní nádrže či neukotvené herní prvky.

„Děkuji zástupcům pronajímatele základny, pracovníkům naší školy i rodičům za rychlé odstranění bezpečnostních rizik,“ uvedla Monika Mejtová, která po zjištěních České školní inspekce iniciovala schůzku se zástupci vedení základny, kde jim byly předány veškeré podněty k vyřešení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jaké budou další kroky ANO?

Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Nový Manuál restauračních předzahrádek

20:36 Plzeň: Nový Manuál restauračních předzahrádek

Nová pravidla pro vzhled předzahrádek schválila Rada města Plzně na svém posledním jednání konaném d…