Litoměřice: Nepotřebné knihy v rukou dětí znovu ožijí

16.11.2013 9:26 | Zprávy

Do 27. listopadu přijímají pracovníci Knihovny Karla Hynka Máchy v Litoměřicích dětské knihy, které již v rodinách nejsou potřeba, ale jiným by mohly udělat radost. Litoměřická knihovna se tak zapojuje do druhého ročníku projektu Druhý život dětské knihy, jenž je součástí projektu Nadace Charty 77/ Konta BARIÉRY – SENSEN (Senzační senioři).

Litoměřice: Nepotřebné knihy v rukou dětí znovu ožijí
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

„Knihy budou v rámci „Dne pro dětskou knihu“ předány rodinám s dětmi, které nemají dostatek finančních prostředků na nákup nových knih, a také sociálním zařízením, jako je například Nízkoprahový klub Oáza nebo Fond ohrožených dětí Klokánek,“ uvedla Zora Čuchalová, pracovnice knihovny.

Projekt bude ukončen 30. listopadu. Na děti, které přijdou v 9 hodin do knihovny, čeká příjemně strávené dopoledne. Při čaji a malém občerstvení si budou moci vybrat z darovaných knih tu, jež je nejvíce zaujme, vyrobit si záložky nebo si vybranou knihu ozdobně obalit. Každé dítě si odnese milý dáreček.

Více informací o sběru odložených dětských knih a projektu SENSEN- Senzační senioři naleznete na webu: www.sensen.cz

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: litomerice.cz

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Město navázalo pilotní spolupráci se studenty z Přelouče

22:42 Pardubice: Město navázalo pilotní spolupráci se studenty z Přelouče

Radnice města Pardubic navázala inovativní spolupráci s Gymnáziem a grafickou střední odbornou školo…