Litoměřice: Odstavená vozidla zabírají místa k parkování

01.10.2022 16:34 | Tisková zpráva

Již třetím rokem řeší odbor životního prostředí (OŽP) městského úřadu problematiku odstavených vozidel. Od listopadu 2020 do května 2022 se zabýval již 130 odstavenými vozidly.

Litoměřice: Odstavená vozidla zabírají místa k parkování
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

Nejčastěji se setkáváme s tím, že vozidlu propadne technická kontrola, vlastník ho přestane užívat, a to pak stojí na jednom místě několik měsíců. Postupem času se z něho stane vrak. Odstavená vozidla zabírají místa k parkování. Jejich vlastníci si nejčastěji vybírají plochy parkovišť, která nejsou čištěna v rámci úklidů města, jako například štěrkové parkovací plochy v Plešivecké ulici, v Seifertově ulici, v Liškovce, parkoviště u Krebsu, u supermarketu v ul. Marie Majerové aj.

Majitelé odstavených vozidel často nevědí, že se dopouštejí přestupku. Vlastník má povinnost vozidlo, které dosloužilo, ekologicky zlikvidovat u oprávněné osoby. Dle zákona č. 542/2020 Sb. o výrobcích s ukončenou životností lze uložit pokutu fyzické osobě až do výše 100 tisíc korun a právnické osobě a fyzické podnikající osobě až do výše jednoho milionu korun. Buďme k sobě ohleduplní. Plňme si své povinnosti vůči svému majetku a neblokujme místa na parkování provozuschopným vozidlům. Nikdo z nás nechce mít město plné odstavených vozidel.

Dále apelujeme na vlastníky vozidel, aby při prodeji vozu ohlídali, že ho kupující přepíše na sebe. Velmi často se setkáváme se situací, že v rámci prodeje k přepisu v registru vozidel nedojde a prodávající zůstane zapsán v registru vozidel, aniž by o tom věděl. Kupující vozidlo užívá a až doslouží, vozidlo odstaví. Prodávající se tak nevědomky stává vlastníkem odstaveného vozidla a z toho pro něj plynou povinnosti, následné starosti a vystavuje se sankci za odstavení vozidla.

V případě, že víte o odstaveném vozidle na území města, napište na email: miroslava.jirku@litomerice.cz nebo volejte na tel. 416 916 271.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Kde berete tu jistotu, že si udržíme nejnižší nezaměstnat?

Já spíš v médiích čtu, jak se bude příští rok propouštět. Jak jste na krachy firem a živnostníků připraveni? Stačí se podívat, co se děje na úřadech práce dnes. A vyřešil jste to nějak? Ne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brno: Cenu města Brna může za letošní rok získat čtrnáct osobností

12:03 Brno: Cenu města Brna může za letošní rok získat čtrnáct osobností

Pro letošní rok je navrženo na Cenu města celkem 14 osobností. Na svém zasedání se nominacemi zabýva…