Litoměřice: Otužilci z centra by přivítali upravený přístup do Labe

28.04.2022 13:02 | Tisková zpráva

Více trvalé květinové výzdoby, upravený přístup (plato) do Labe, koše na tříděný odpad na náměstí nebo čistější ovzduší. To jsou nejzásadnější podněty, které vzešly z dalšího diskusního fóra vedení města s veřejností. Uskutečnilo se v úterý večer v zasedací místnosti Felixe Holzmanna na radnici s obyvateli centra města.

Litoměřice: Otužilci z centra by přivítali upravený přístup do Labe
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

V úvodu obyvatelé centra pochválili nově opravený skatepark, květinovou výzdobu Mírového náměstí nebo opravu budov na Tyršově náměstí i jeho okolí. Revitalizaci této lokality následně starosta města Ladislav Chlupáč přítomným blíže shrnul. Připomněl opravy hradu, parku Václava Havla, parkoviště U Hvězdárny či pivovaru. „Domníváme se, že pokračovat v rekonstrukci další části pivovaru je správným krokem. Historicky se jedná o velice cenný objekt a byla by velká škoda nevyužít 60milionovou dotaci, kterou jsme dostali,“ připomněl starosta. 

Delší časový úsek si vyžádaly podněty otužilců. Těm by se líbilo u Labe postavení tzv. plata, tedy upraveného přístupu do řeky. Ideálním místem by podle nich byl Střelecký ostrov. Vznesli také návrh na vymyšlení konceptu otužování na koupališti v zimních měsících.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Už od vašeho vystoupení z vlády kritizujete ODS

Jak vám tu vaši kritiku ale věřit, protože co si pamatuji, tak jste ODS kritizovali i dřív a pak jste s ní šli do koalice. A šli byste do ní s ODS znovu? A co třeba STAN, s kterým jste dokonce společně kandidovali, a kde se její šéf schází s trestně stíhanými lidmi? To vám nevadí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město zakládá Energetické společenství pro úspory a soběstačnost

7:14 Hradec Králové: Město zakládá Energetické společenství pro úspory a soběstačnost

Zastupitelé schválili vznik Energetického společenství Hradec Králové.