Litoměřice: Podpořte fair trade, přijďte posnídat do parku

07.05.2019 20:21

Užijte si skvělé dopoledne a podpořte fair trade. V sobotu 11. května se bude na více než 170 místech v České republice konat Férová snídaně. Litoměřice se do akce připojí již podeváté.

Litoměřice: Podpořte fair trade, přijďte posnídat do parku
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

Vezměte si s sebou fairtradové či místní dobroty a přijďte je sníst se svými blízkými od 10 hodin do Jiráskových sadů. Můžete si upéct buchtu z fairtradového kakaa a cukru, biomouky, medu od místního včelaře a vajíček od souseda a k tomu si uvařit do termosky fair trade čaj nebo kávu. „Vyjádříte tak podporu produktům, při jejichž výrobě nebyla porušována lidská práva, poškozováno životní prostředí či zneužita dětská práce,“ charakterizovaly akci koordinátorky Fairtradového města Litoměřice Bohdana Dojčinovičová a Jana Eflerová. Na piknik se vám bude hodit i deka, příbor, talířky a hrníčky. Těšit se můžete na workshopy, soutěže a spoustu zábavy.

A co je vlastně fair trade? Fair trade je způsob obchodu, který dává drobným pěstitelům, řemeslníkům i zaměstnancům ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Pokud si český spotřebitel koupí fairtradový výrobek, dává tak přednost výrobkům, za nimiž nestojí zneužívání dětské práce, nelidské pracovní podmínky, či devastace životního prostředí. Více informací o fair trade naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klimkovice chtějí svou městskou policii

10:13 Klimkovice chtějí svou městskou policii

Klimkovičtí zastupitelé na svém zasedání ve středu 26. června rozhodli, že má starosta začít připrav…