Litoměřice: Problémy autobusové dopravy řešilo čtyřicet starostů

13.02.2019 6:32

Problematika autobusové dopravy starosty obcí na Litoměřicku zajímá. Čtyři desítky přijaly pozvání starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče na setkání, které se uskutečnilo v Hradu Litoměřice.

Litoměřice: Problémy autobusové dopravy řešilo čtyřicet starostů
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

Společně projednávali aktuální problémy týkající se meziměstské autobusové dopravy. Přítomni byli i zástupci Ústeckého kraje v čele s náměstkem hejtmana pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jaroslavem Komínkem. Během jednání se řešila i dopravní obslužnost litoměřické nemocnice.

„Nejeté spoje autobusové dopravy potrápily nás všechny. Sám jsem někdy vozil občany obce do práce, když marně čekali na zastávce,“ popsal během setkání nelehkou situaci Martin Ušala, starosta Hlinné. Starosty zajímaly otázky týkající se jízdních řádů, a to hlavně doplnění spojů. Dopravní společnost Ústeckého kraje, na kterou od 1. ledna 2019 přešel provoz autobusové dopravy na Litoměřicku, problém aktivně řeší. Stále se však potýká s nedostatkem řidičů autobusů. Podle slov Jaroslava Komínka řidiči z tohoto regionu odešli a noví sem nepřichází. „Uděláme vše pro to, aby se situace zlepšila. Naším cílem je návrat k původním jízdním řádům a jejich dodržování,“ konstatoval Komínek.

V souvislosti s dopravou zaměstnanců litoměřické nemocnice do zaměstnání a zpět domů zástupci Ústeckého kraje zároveň přislíbili od příštího týdne doplnění spoje č.623 ve směru Bohušovice nad Ohří – Litoměřice – Třebušín – Lovečkovice – Verneřice a zpět.

Aktuální informace o autobusové dopravě jsou zveřejňovány na webových stránkách dopravy Ústeckého kraje (ZDE). Setkání starostů obcí spadajících pod Litoměřice jako obec s rozšířenou působností se koná z iniciativy starosty Ladislava Chlupáče dvakrát ročně. Probírány jsou aktuální témata.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Vánoční strom dorazil na Staroměstské náměstí

15:36 Mladá Boleslav: Vánoční strom dorazil na Staroměstské náměstí

V pátek kolem poledne přivezli zaměstnanci firmy Compag na Staroměstské náměstí vánoční strom, který…