Litoměřice: Řidiči zapomínají, že auto není trezor

09.08.2012 18:10 | Zprávy
autor: litomerice.cz

Samolepku simulující rozbité okno mohou na svém automobilu najít řidiči na parkovištích nákupních centrem, kteří ve vozidle ponechali volně ležet své věci. Auto tak bezděky vystavují zájmu zlodějů. Varovat je před takovým jednáním je cílem akce Auto není trezor, kterou v průběhu prázdnin realizuje Preventivně informační skupina Policie ČR a městská policie. Činí tak v rámci projektu Prevence kriminality.

Litoměřice: Řidiči zapomínají, že auto není trezor
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

Dnes probíhala již čtvrtá akce tohoto typu, a to na parkovišti u nákupního centra Interspar a OBI. „Jejím cílem je upozornit nakupující motorizované občany na nebezpečí krádeží věcí ze zaparkovaných vozidel, a snížit tak počet těchto krádeží. Nejčastěji lidé zapomínají mobilní telefon odložený na přístrojové desce. Ale i zdánlivě bezcenná věc může přitáhnout pozornost zloděje,“ upozorňovala řidiče nprap. Pavla Kofrová. Společně se strážníkem Dominikem Hanko lepili samolepky na skla aut, oslovovali lidi před obchody a rozdávali materiály propagující osvětovou akci, jako letáčky a žetony do nákupního vozíku s logy partnerů akce, kterými jsou Město Litoměřice a Policie ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumperk: Partnerství měst žije

13:44 Šumperk: Partnerství měst žije

Partnerská města nejsou jen formální dohody uložené v šanonech radnic. Skutečný smysl partnerství se…