Litoměřice: Senioři během dne doplavali zhruba do poloviny La Manche

29.02.2020 6:32

Přes dvacet seniorů využilo poslední šance, kdy si mohli bezplatně zaplavat v litoměřickém bazénu, a přispět tak ke splnění letošního projektu Přeplav si svůj La Manche.

Litoměřice: Senioři během dne doplavali zhruba do poloviny La Manche
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice
reklama

„Zapojila jsem se už do několika ročníků, pravidelně zaplavu kolem třiceti bazénů. Nepřeháním to, deset úseků mám na rozplavání s malými přestávkami. Chlapi zaplavou samozřejmě víc. Lékař mi už před řadou let doporučil plavání jako nejlepší prostředek k udržení kondice, v zimě navíc jako prevence proti respiračním nemocem. Dobrá rada a já ji ochotně předávám mým kamarádkám a přátelům,“ prozradila Běla Boháčová.

Senioři si mohou připisovat plavby do své účastnické kartičky ještě při dalších hodinách, ale nejpozději do 5. března, kdy letošní projekt končí. Loni senioři v Litoměřicích překonali La Manche v jeho nejužším 34kilometrovém místě víc než sedmkrát, uplavali totiž při tomto štafetové projektu 257 425 metrů, což je zařadilo na 3. místo v rámci republiky. Když si spočítáme, že ve čtvrtek každý z 20 seniorů uplaval 30 pětadvacetimetrových úseků, pak štafetou doplavali téměř do poloviny La Manche.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příbram: Město vyhlašuje veřejnou sbírku

10:38 Příbram: Město vyhlašuje veřejnou sbírku

Každý hledá v dnešní nelehké situaci způsoby pomoci, jedním z nich může být veřejná sbírka, kterou v…