Litoměřice: Východní obchvat Litoměřic prověří nová studie

18.11.2020 14:05

O stavu přípravy litoměřického obchvatu a dalších silničních stavbách v okolí města jednali formou videokonference zástupci chomutovské Správy ŘSD s vedením městského úřadu v Litoměřicích.

Litoměřice: Východní obchvat Litoměřic prověří nová studie
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice
reklama

Hlavním bodem jednání byla příprava východního obchvatu města, který by výrazně pomohl od tranzitní dopravy z ulic Na Kocandě a Českolipské. „V červenci jsme podepsali smlouvu na zpracování technicko-ekonomické studie včetně záměru projektu. V druhé polovině příštího roku očekáváme posouzení záměru projektu Centrální komisí Ministerstva dopravy. Pokud bude projekt schválen, okamžitě zahájíme navazující kroky přípravy,“ reportoval aktuální stav přípravy vedoucí úseku výstavby Správy Chomutov Marek Sotona. V případě standardního průběhu přípravy by měla realizace téměř tříkilometrového obchvatu začít v roce 2027. Místostarosta města Litoměřic Karel Krejza se v této souvislosti zajímal o protihluková opatření na novém obchvatu, což však vzejde až z výsledků hlukové studie.

Dlouhodobým dopravním problémem ve městě je křižovatka u nákupního centra Na Soutoku v Želetické ulici, kterou prochází silnice I/15. Ve špičkách se tato oblast stává prakticky neprůjezdnou. Z provedeného kapacitního posouzení však vyplývá, že zamýšlený kruhový objezd je jako investice ŘSD neopodstatněný. Vedoucí odboru územního rozvoje Venuše Brunclíková potvrdila, že město připravuje projektovou dokumentaci na realizaci okružní křižovatky a připravuje výkup potřebných pozemků. „Rádi bychom vyvolali další společné jednání nad tímto problémem a řešili nějaké možnosti spolufinancování,“ sdělila vedoucí odboru územního rozvoje. Cestou ke společnému financování by mohla být bezpečnostní inspekce v dané oblasti, kterou ŘSD provede do konce tohoto roku.

Z pohledu údržby stávajících komunikací ve správě ŘSD byl vedením města Litoměřic vznesen požadavek na častější údržbu Tyršova mostu, který je hojně využíván pěšími a cyklisty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Tříkrálový koncert pro Hrdiny z první linie

19:31 Olomouc: Tříkrálový koncert pro Hrdiny z první linie

Lékaři, sestřičky, hasiči, policisté i sociální pracovníci – ti všichni si zaslouží naše poděkování …