Litoměřice: Základní škola Boženy Němcové získala nový klavír Petrof

21.01.2021 18:55

Žáci a kantoři Základní školy Boženy Němcové v Litoměřicích mají radost z nádherného koncertního křídla, který škola získala jako jediná v Ústeckém kraji od Rodinné nadace podnikatele Karla Komárka (Karel Komárek Family Foundation).

Litoměřice: Základní škola Boženy Němcové získala nový klavír Petrof
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice
reklama

V úterý 12. ledna proběhlo online oficiální představení koncertního křídla za účasti zástupců města, při kterém diváci sledovali z pohodlí svých domovů také dvě vystoupení. Na nový klavír zahrála úspěšná klavíristka a žákyně 8. třídy této školy Magdaléna Pallasová a maturant gymnázia a člen chlapeckého pěveckého sboru Páni kluci Jakub Hanč.

Škola uspěla v grantové výzvě „Piana do škol“, kterou nadace vyhlásila v září loňského roku. Ta rozdala celkem jedenáct hudebních nástrojů v hodnotě 5, 3 milionu korun. Tři klavíry a osm pianin koupila od českého výrobce Petrof poté, co objednávku odmítl převzít odběratel z Číny kvůli návštěvě české delegace na Tchaj-wanu.

„Skutečnost, že koncertní křídlo získala v poměrně ostré konkurenci díky celé řadě úspěchů v hudebních soutěžích právě naše škola, nás velmi potěšila,“ uvedl místostarosta Karel Krejza, který vyzdvihl i dlouhodobě výbornou spolupráci školy a města, jež je jejím zřizovatelem.

"Pracovat na podzim loňského roku na projektu, který vedl k získání tohoto krásného nástroje, bylo příjemné ohlédnutí za minulými deseti lety naší práce. Úspěch naší školy při jeho získání byl podložen především mezinárodními úspěchy našich pěveckých sborů Puellae cantantes a Páni kluci,“ konstatoval ředitel Základní školy Boženy Němcové Václav Hanč.

Posláním nadace je dodávat lidem odvahu k rozvoji svého potenciálu. Proto se manželé Komárkovi rozhodli nástroje věnovat základním školám s rozšířenou výukou hudební výchovy a základním uměleckým školám, čímž pomáhají rozvíjet mladé hudební talenty. „Přáli bychom si, aby se těch jedenáct nástrojů stalo symbolem české hrdosti a soudržnosti,“ sdělil v září Karel Komárek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Břeclavi bude nové místo k odpočinku

19:31 V Břeclavi bude nové místo k odpočinku

Odpočinková zóna kolem současné Cyklosféry se rozšíří o revitalizaci Pivovarského járku. V plánu jso…