„To není z Pavlovy hlavy.“ Konečná vidí cestu ke dvěma miliardářům

15.05.2026 20:10 | Rozhovor
autor: David Hora

Co aktuálně zajímá lidi, se kterými se setkává na svých cestách po ČR? I o tom mluví v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz europoslankyně Kateřina Konečná. Dostala se i ke snahám o přepisování historie a v souvislosti se sudetoněmeckými dny v Brně říká: „Já se s nějakými Hitlerovými pohrobky smiřovat nehodlám.“ Dostala se i k novému maďarskému premiérovi a prozradila také plány, které má Brusel s motoristy. Na závěr došlo i na prezidenta. Padlo slovo „loutka“ i zmínka o sponzorech.

„To není z Pavlovy hlavy.“ Konečná vidí cestu ke dvěma miliardářům
Foto: Repro YouTube
Popisek: Kateřina Konečná na konferenci Společně ve střední Evropě

Paní poslankyně, spolu s kolegy ze Stačilo! jste opět začala jezdit mezi lidi po celé republice. Na co se Vás nejvíc ptají, co je aktuálně nejvíc trápí, zajímá…

Nejčastěji se mne lidé ptají na sjezd Sudetoněmeckého landsmanšaftu, konkrétně na akce, které proti němu plánujeme. Často také zaznívá zklamání z toho, že Babišova vláda není dostatečně rázná – ať už je to v zahraniční politice, kde pokračuje kurz vytyčený Petrem Fialou, anebo ve vztahu k pokračující drahotě. Ceny bydlení, energií, ale i základních potravin nadále zůstávají vysoké. Přes řadu předvolebních slibů se nikdo neodvážil ve Sněmovně navrhnout nulovou sazbu DPH u základních potravin, tak jak jsem to jako volební lídryně Stačilo! prosazovala já.

Máme za sebou oslavy 81 let od konce 2. světové války. Z některých míst už delší dobu zaznívá, že je tady snaha o určité přepisování historie. Cítíte to také tak?

Ano, ta snaha tady je. Začalo to před několika lety v Europarlamentu, když se tam prosadila rezoluce, která ze zahájení 2. světové války viní vedle nacistů i Sovětský svaz. To za prvé ignoruje fakt, že v Asii Japonsko zahájilo svoji agresi už v roce 1932 a že když došlo na ono dělení Polska, tak spojenci – tedy Francie a Velká Británie – vyhlásili válku jen nacistickému Německu, a nikoliv Sovětskému svazu, který si převážně zabral jen to, o co přišel v předchozí polsko-sovětské válce v roce 1921. Jednu věc chci zdůraznit: 8 z 10 zabitých nacistických vojáků padlo na východní frontě. Sovětský svaz hrál nezastupitelnou roli v porážce nacismu – ti, kteří šíří historickou lež, že Sověti válku zahájili, tak akorát chtějí zastřít fakt, že nebýt Sovětského svazu, tak tu všichni mluvíme německy. Myslím, že to byl maršál Žukov, kdo řekl: „Osvobodili jsme Evropu od fašismu, a to nám nikdy neodpustí.“

Jen připomenu, že pro zmiňovanou rezoluci hlasovali nejen europoslanci za ODS, TOP 09, STAN, KDU-ČSL, Piráty, ale také ANO a SPD.



Když jsme u těch oslav, v médiích se objevila informace, že písecká radnice musela po upozornění policie sundat sovětskou vlajku, kterou vedení města vyvěsilo vedle americké jako díky za osvobození v roce 1945. Mohlo by se prý jednat o protiprávní jednání. Vedení města nechalo nakonec odstranit tedy vlajky obě… Jak toto celé komentovat?

Starosta Písku se zachoval zcela korektně. Kdyby se ve formě přílepku nepodařilo poslancům ODS a TOP 09 prosadit zákaz propagace komunismu, nemusely by se řešit podobné nesmysly. Celá kauza tak jde za lidmi jako věčný poslanec Benda. Člověk, který díky antikomunistickému zákonu zařídil, že si lidé bojí připomínat stát, který osvobodil tři čtvrtiny našeho území.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Kdo jmenovitě ten zákon přesně předkládá?

https://www.parlamentnilisty.cz/profily/Ing-Petr-Bendl-449/clanek/Zakon-ktery-ma-stret-zajmu-legalizovat-145784 A co bude, když projde? Zrušíte ho, když budete moc? Protože jestli ho chce Babiš, tak projde teď téměř s jistotou, ale podle toho, co píšete mi to fakt přijde jak zákon na míru a nefér k ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

německo povraždilo 360 000 občanů čsr , plánovali genocidu slovanů i pobaltských národů general ost , dnes nás zkolonizovali rozkradli, , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusekupecSamo , 15.05.2026 21:42:05
a vyžírají - kolonizují čr, 300 mld ročně jde na západ v dividendách další stamiliardy přes podvodné smlouvy korporací i hitler měl v čr své kolaboranty 1938 stejně tak je tu mají dnes banderovští náckové i sudet náckové, hitlerovi pohrobci v čr přepisují dějiny, odstranují památníky osvoboditelů rudé armády, vyvolávači nenávisti vůči rusku spojenci banderovských nácků mluví o smíření s potomky nácků? okupanti iráku ,libye srbska sýrie, zloději kosova, to jsou evropské hodnoty , ve spojených státech evropských ,které prosazuje vlastizrádně ksč pávek zaniknou státy a s nimi benešovy dekrety , lichtenštejnové se paktují s bolševvikem na to pávkem aby si tu vynutili své majetky, zabavené kolaborantům s nácky sudetoněmecký landsmančaft je založen na nacistických kořenech, ods, top,stan,kdu, piráti a další vlastizrádci, kolaboranti se sudetnácky,potomky neonacistů pozvali do čr nebo, schvalují sjezd udetnácků v čr , čr není rozdělena , v čr žijí kolaboranti s nacisty kolaboranti s banderovskými nácky , i hitler měl v čsr své kolaboranty stejně jako je mají potomci hitlera dnes, 2024 azov náckové v praze, 2023 naci bandera party v plzni, to nejsou náhody, agent ksč nato pávek prosazuje zájmy potomků sudetnácků lichtenštejnů ( rod kolabantů s hitlerem), a ukronácků, banderovců

|  15 |  0

Další články z rubriky

Zbořil: Zajímavé. Řekne se „Dozimetr“ a hned nastane toto

12:00 Zbořil: Zajímavé. Řekne se „Dozimetr“ a hned nastane toto

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Když se objeví nějaká nová informace o kauze Dozimetr, média jako jeden muž …