Litomyšl: Nový nadchod, park i cyklostezka. Co se má letos začít stavět?

29.01.2022 21:10 | Tisková zpráva
autor: PV

V nadcházejících měsících zahájí město i soukromí investoři po letech příprav práce na řadě projektů.

Litomyšl: Nový nadchod, park i cyklostezka. Co se má letos začít stavět?
Foto: Archiv
Popisek: Litomyšl

Kromě výstavby nového nadchodu, bytů, parku, supermarketu či cyklostezky se například počítá i s rekonstrukcí silnic a dalšího městského majetku. 

Které velké akce na nás v letošním roce čekají? A co přinesou občanům?

Největší letošní investicí města bude bezesporu výstavba nového bezbariérového nadchodu přes silnici I/35 u polikliniky, který bude mít schody a výtah, počítá se i s vybudováním osvětlení a malé vyhlídky, odkud budou moci kolemjdoucí z výšky pozorovat historické jádro Litomyšle. Podobu nové, subtilnější konstrukce schválili památkáři.

„Bezbariérová stavba nad průtahem města, která usnadní cestu zejména starším spoluobčanům, rodičům s kočárky či nemocným, má podle současných informací stát 45 milionů korun, dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury dosáhne do výše 32 milionů. V uplynulých týdnech město vybralo dodavatele a se stavbou se počítá na jaře, hotovo má být na podzim letošního roku. Stavební práce i demolice starého nadchodu budou probíhat za provozu na silnici I/35, dojde však k omezení průjezdnosti komunikace v úseku u polikliniky. Proto veřejnost žádáme o pochopení a trpělivost, kvůli stavbě na nás čekají dopravní komplikace,“ uvedl k záměru radnice starosta Daniel Brýdl.

Investice do pozemků na Lánech

Po konci zimních mrazů také začnou dělníci pracovat na zasíťování stavebních pozemků na Lánech, které se v blízké budoucnosti společně s městkou částí Na Prokopu stanou hlavním prostorem pro novou zástavbu a rozvoj města. Výstavba retenční nádrže, která odkloní vodu z dešťů, rozvody elektřiny, plynu, vody, kanalizace, terénní úpravy, vybudování silnic, chodníků a veřejného osvětlení v lokalitě bude město stát 42 milionů korun. Více o prodeji parcel najdete v této aktualitě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Co tím přesně myslíte?

Myslím tím, co jste prohlásil, a to, že u armády musí být jasně dané kompetence i odpovědnost. Ono teď snad nejsou? A co tedy přesně navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín zavádí novinku při setkáních s občany, dotazy je možné posílat předem

20:36 Zlín zavádí novinku při setkáních s občany, dotazy je možné posílat předem

Členové Rady města Zlína opět vyrazí mezi občany. Série pravidelných setkání v místních částech nabí…