Litomyšl: Zahájení lázeňské sezóny podvanácté aneb „Kuděj, voni nás nenuděj!“

05.03.2023 9:41 | Tisková zpráva

Jedním z důležitých předpokladů pro rozvoj lázní ducha v Litomyšli je existence velkého bohatství, které nám zde zanechali naši předci. A může jít o dědictvím hmotné v podobě krásných budov a prostranství, ale i nehmotné. V letošním roce jsme se rozhodli, že vám trošku víc představíme českého novináře, cestovatele, překladatele a spisovatele Zdeňka Matěje Kuděje.

Litomyšl: Zahájení lázeňské sezóny podvanácté aneb „Kuděj, voni nás nenuděj!“
Foto: Archiv
Popisek: Litomyšl

Možná nevíte, v kterém domě v Litomyšli tento bohém dožíval, že je pohřben na místním hřbitově a že v regionálním muzeu mají jeho toulavé boty. Číst z díla Matěje Kuděje bude i režisér Jan Hřebejk, čekají nás komentované prohlídky zmíněného domu, Kudějovský kvíz i soutěž Po stopách Matěje Kuděje.

Matěj Kuděj měl stejně jako my všichni rád legraci, setkávání se a dlouhé diskutování o všem možném. Věříme, že by se mu živá lázeňská kolonáda plná hudební a divadelní produkce, soutěží, laskavé legrace, nezbytného potkávání se a nezávazného klábosení tuze líbila.

Zapište si do diářů, že (b)láznit budeme od středy 26. do neděle 30. dubna 2023. Chybět nebudou ani oblíbené lázeňské prameny, lázeňská Design zóna MINT Market, lázeňské lavičky, Smetanova dětská i zámecká scéna, výstava historických vozidel a veškeré dění bude pod dohledem prvorepublikového četnictva. Účast na akci již přislíbil např. Pavel Čadek, Buty, Schodiště, Funny Fellows, Paleťáci či taneční skupina Swing Busters nebo Otužilci Česká Třebová. Celým sobotním programem, jehož součástí můžete být i vy, bude opět provázet lázeňský švihák Václav Žmolík. První programový leták je již k dispozici v infocentru a můžete si jej stáhnout také na webu ZDE a ZDE, aktuality z příprav najdete i na Facebooku lázní ducha (ZDE).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Proč odmítáte zveřejnit celou vaší bakalářskou práci?

A jak je možné, že k ní vůbec není veřejný přístup? To by přeci měl být, a to u všech prací nejen vašich a těch bakalářských. A na jaké škole jste vystudovala magistra? Co vím, tak školu, na které jste dělala bakaláře ministerstvo zrušilo

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Stavbu nové okružní křižovatky

19:44 Zlín: Stavbu nové okružní křižovatky

V lokalitě pod 17. ZŠ Křiby na Jižních Svazích začaly dnes práce na vzniku nové okružní křižovatky.