Magistrát vybere nového dodavatele prvků pražského mobiliáře. Zájem mají čtyři firmy

4. 12. 2020 21:09

Ve druhé polovině ledna příštího roku by Praha měla znát jméno nového dodavatele prvků pražského mobiliáře. Město oslovilo 17 společností z celé Evropské unie včetně domácích firem. Čtyři z nich poslaly nabídky do výběrového řízení.

Magistrát vybere nového dodavatele prvků pražského mobiliáře. Zájem mají čtyři firmy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo
reklama

 Výběr nového dodavatele prvků pražského mobiliáře odstartoval v únoru letošního roku. Předpokládaná hodnota zakázky činí necelých 80 milionů korun.

„Jde o důležitou zakázku a při její přípravě jsme nechtěli nic podcenit. Zároveň jsme nabídli všem městským organizacím a městským částem, které by toho mohly potenciálně využít, aby se zapojily do centralizovaného zadávání prvků městského mobiliáře. Což celou agendu zjednoduší a také zlevní,“ říká radní pro majetek Jan Chabr a pokračuje: „Jedná se o lavičky, koše a další prvky městského mobiliáře, které vzešly ze soutěže, kterou pořádal Institut plánování a rozvoje Prahy. Městský mobiliář tím dostane jedinečný design, který je určen přímo pro Prahu.“

Do centralizovaného zadávání se prozatím zapojilo 22 subjektů. Převážně jde o jednotlivé městské části, Technickou správu komunikací a Národní kulturní památku Vyšehrad. Otevírání obálek s nabídkami uchazečů pro dodávky prvků městského mobiliáře je předběžně stanoveno na 18. ledna 2021.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velké Meziříčí: Město zažádalo o dotaci na rekonstrukci zimního stadionu

16:58 Velké Meziříčí: Město zažádalo o dotaci na rekonstrukci zimního stadionu

V závěru loňského roku před vánočními svátky podalo město Velké Meziříčí žádost o dotaci na rekonstr…