Mažoretkám se dařilo, Pelhřimovský dukát zůstal na domácí půdě

25.09.2017 6:33

Vyrovnaný krok, nádherné kostýmy, ladnost pohybu, víření hůlek a krásné úsměvy tak povedená byla podívaná v kulturním domě Máj v Pelhřimově při čtvrtém ročníku mažoretkové soutěže o Pelhřimovský dukát. Soutěžilo celkem 24 souborů, kromě domácích Candies, Sněženek, Kytiček a Berušek z DDM Pelhřimov to byly mažoretky z Pacova, Telče, Brtnice, Šlapanova, Havlíčkova Brodu, Chotěboře, Říčan, Šumné, Litoměřic a Sezimova Ústí.

Mažoretkám se dařilo, Pelhřimovský dukát zůstal na domácí půdě
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov
reklama

Pelhřimovský dukát přinesl úžasnou podívanou, bouřlivě povzbuzující diváci viděli kromě vystoupení jednotlivých skupin v několika kategoriích od dětí až po seniorky také například vystoupení mistryně Evropy v mažoretkovém sportu a twirlingu a Miss mažoretky Veroniky Kadlecové, která byla jednou z členek odborné poroty. V té kromě ní byly zástupci města Pelhřimova, místostarosta Josef Koch a vedoucí Odboru školství, kultury a tělovýchovy MěÚ Bohumil Kovanda a úspěšné trenérky Aneta Novotná a Dagmar Měkutová, kteří hodnotili soutěžící dle estetického a uměleckého dojmu, nadšení z pohybu a náročnosti choreografie.

Během přestávek mohli přítomní shlédnout také famózní vystoupení tanečníků z Tanečního klubu Pelhřimov Kláry Říšské a Jana Mašky. Přes tři sta mažoretek využilo přestávek jak jinak než k pohybu a mimo soutěž si společně zatančily s moderátory oblíbenou Zumbu.

Trenérky Šárka Brothánková a Dana Kalinová z DDM Pelhřimov se mohou právem pyšnit z úspěchů svých svěřenkyň, protože letošní ročník soutěže byl konkurenčně dosti vysoký, a přesto Pelhřimovský dukát zůstal ve dvou kategoriích na domácí půdě. První místo tedy patří Sněženkám (minikadetky) a Beruškám (seniorky). Druhé místo obsadily Candies (děti) a Kytičky (kadetky).

Pelhřimovský dukát v jednotlivých kategoriích:
Kategorie Děti - Poupátka, Telč z.s.
Kategorie Minikadetky – Sněženky, DDM Pelhřimov
Kategorie Kadetky – Šuměnky, ZŠ a MŠ Šumná
Kategorie Juniorky – Pomněnky, TJ Sokol Brtnice
Kategorie Seniorky - Berušky, DDM Pelhřimov

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: V KV Areně se otevírá očkovací centrum

16:58 Karlovy Vary: V KV Areně se otevírá očkovací centrum

V objektu multifunční haly KV Areny v karlovarské čtvrti Tuhnice zahájí v pondělí 1. března 2021 pro…