Memorandum potvrdilo záměry spojené s investicí společnosti Foxconn v Pardubicích

07.12.2016 13:01 | Zprávy
autor: PV

Záměr společnosti Foxconn investovat v Pardubicích v příštích letech miliony dolarů byl minulý týden podpořen trojstranným memorandem mezi společností, Pardubickým krajem a městem Pardubice.

Memorandum potvrdilo záměry spojené s investicí společnosti Foxconn v Pardubicích
Foto: Pardubice.eu
Popisek: Podpis memoranda

Dokument obsahuje především seznam nezbytných navazujících investic v oblasti dopravní infrastruktury, školství či zdravotní péče. Cílem je vybudovat projekt, který bude splňovat trendy moderního podnikání, ale také životního stylu a současně bude plnohodnotně využíván obyvateli našeho města.

„Osobně tento projekt velmi podporuji, protože společnost Foxconn je pro Pardubický kraj významným partnerem, a jsme rádi, že můžeme svým dílem přispět k rozvoji dané lokality. Jsme připraveni ve spolupráci s městem Pardubice pomoct zejména v oblasti infrastruktury, která je v této lokalitě poměrně komplikovaná. Proto jsme jednali například se Správou železniční dopravní cesty, aby stávající železniční vlečka byla natolik optimalizována, aby mohla být využita i pro osobní dopravu do areálu společnosti Foxconn a přespolní zaměstnanci nemuseli využívat městskou hromadnou dopravu,“ uvádí hejtman Martin Netolický.

Společnost Foxconn připravuje v příštích letech investici dosahující miliony dolarů do zóny, jež se v moderní terminologii označuje pojmem Smart City. Jedná se ve skutečnosti o komplex budov propojených špičkovými chytrými technologiemi, které by měly ve svém důsledku vést k efektivnímu a hlavně technicky vyspělému řízení celé oblasti. Je tak pravděpodobné, že stávající areál dozná významných změn. Kancelářské prostory, střední škola, nová zóna pro bydlení, sportoviště, obchodní zóna, to vše by se mohlo do několika let stát realitou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

7:27 Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

Poslední dny zbývají podnikatelům, vlastníkům či nájemcům nemovitostí v Plzni na to, aby odstranili …