Město Jablonec nad Nisou chce převzít odpovědnost za cenu tepla

11.09.2012 20:15 | Zprávy

O vyřešení situace teplárenství v Jablonci se snaží současné vedení města od samého začátku.

Město Jablonec nad Nisou chce převzít odpovědnost za cenu tepla
Foto: VolbyJablonec.cz
Popisek: Silueta Jablonce nad Nisou

Zhruba rok se oba akcionáři Jablonecké teplárenské a realitní, a.s. (JTR) snažili nalézt společné řešení budoucnosti jablonecké soustavy centrálního zásobování teplem (CZT). Řešení výhodné pro občany a vyhovující oběma stranám společnosti se nepodařilo nalézt. Proto město zahájilo jednání o možném odkupu akcií. Bylo zpracováno odborné posouzení, zda má systém vytápění budoucnost a zda je možné ho zrevitalizovat tak, aby bylo možné dosáhnout výrazného snížení ceny pro obyvatelstvo. V návaznosti na to byly zpracovány znalecké posudky ocenění jednotlivých podílů a byla zpracována strategie dalšího vývoje společnosti.

Dnešním usnesením zastupitelé odsouhlasili dosavadní postup a umožnili tak další kroky vedoucí ke snížení ceny tepla v Jablonci.

Zastupitelé se shodli na tom, že mají zájem převzít plnou kontrolu nad společností Jablonecká teplárenská a realitní, a. s. a tím nad teplem ve městě. Rozhodnutí bylo složité a všichni si uvědomovali jeho historický význam.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.