Město Jičín nadále doporučuje dodržovat pravidla 3R

04.05.2021 10:39

Po ukončení nouzového stavu funguje na MěÚ Jičín stálá pracovní skupina, která se zabývá aktuálními tématy, vzešlými z epidemie Covid-19. Svou činností částečně navazuje na krizový štáb, který skončil současně s nouzovým stavem.

Město Jičín nadále doporučuje dodržovat pravidla 3R
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín
reklama

Vedení města a pracovníci městského úřadu se pravidelně účastní videokonferencí s hejtmanem Královéhradeckého kraje a se zástupci krajského úřadu a měst v regionu. Pro koordinaci aktivit jde o velmi důležitý komunikační kanál, pomocí kterého město získává statistické údaje o vývoji epidemie, postupu v očkování či obsazenosti nemocnic. V Jičíně je nákaza covid-19 nyní na ústupu.

Podstatným tématem jsou školy – obnova prezenční výuky a testování žáků. V současné době mají školy zajištěn dostatek testů do 7. května. Vzhledem ke zprávám, že ze Správy státních hmotných rezerv nemusí být testy včas k dispozici, Rada města Jičína schválila nákup testů s tím, že jednotlivým školám bude následně přefakturován. Do konce měsíce května je potřeba cca 9600 kusů testů, a protože cena za kus se nyní pohybuje od 45 Kč, celkové náklady jsou minimálně 432 tisíc Kč. Jde o pohotovostní opatření v rychle se vyvíjející situaci. Město Jičín se tím snaží předejít problému, kdy školy budou mít nadále povinnost testovat žáky (a zaměstnance), ale nebudou mít k dispozici testovací sady. Celkově shrnuto, testování ve školách zřizovaných městem probíhá, aniž by byly zaznamenány větší komplikace. Mateřské školy se úspěšně vrátily k plnému provozu, v základních školách je zatím režim rotační výuky. Testování úspěšně probíhá i ve školách v rámci regionu – v obcích spadajících do ORP Jičín.

Postupné rozvolňování se týká také sportovišť, dětských hřišť a samozřejmě trhů. Co se týká farmářských trhů, občany nadále prosíme o maximální dodržování pravidel 3R: ruce, roušky, rozestupy. V prostoru mezi tržními stánky, zejména na Husově ulici, doporučujeme nadále nosit respirátory, protože zde mnohdy není možné dodržet rozestup. Trhy se konají ve středu, v pátek a v sobotu na Husově ulici, Žižkově náměstí a Valdštejnově náměstí.

Zařízení zřizovaná městem jsou připravena otevřít bez prodlení, jakmile to mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví umožní. V současné době je již otevřena Knihovna Václava Čtvrtka. Pro návštěvu knihovnických oddělení jsou stanovena hygienická pravidla, například maximální počet přítomných návštěvníků a povinnost dezinfekce rukou u vstupu.

Na městském úřadě probíhá pravidelné testování zaměstnanců, kdy hlavním testovacím dnem je vždy v úterý. V posledních týdnech nebyl zaznamenán žádný pozitivní případ. Testování probíhá i v příspěvkových organizacích města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Vyškov: SOS tlačítko. Město zvažuje zavedení služby tísňové péče

17:57 Vyškov: SOS tlačítko. Město zvažuje zavedení služby tísňové péče

Jednoduché tlačítko, které lze nosit na krku jako přívěšek nebo na ruce podobně jako hodinky. Je nap…