Město Pelhřimov spouští nové webové stránky

01.09.2017 14:30

Tak jak rychle se vyvíjejí moderní technologie, tak je v současnosti struktura dosavadního webu jednotlivých sekcí zastaralá a uživatelsky nevyhovující. Nový web nabídne jasnější a přehlednější strukturu. Samozřejmostí také je responzivní design, který zachová kompletní obsah jednotlivých stránek a přizpůsobí jej typu zobrazovacího zařízení.

Město Pelhřimov spouští nové webové stránky
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov
reklama

Stránky jsou graficky modernější a uživatelsky komfortnější. Web je rozdělen obsahově do čtyř obsáhlých logických celků O Pelhřimovu Radnice a úřad Služby úřadu Volný čas, které by měly usnadnit a sjednotit orientaci návštěvníků v poměrně bohatém a tematicky pestrém obsahu prezentace. V jednotlivých sekcích najdou návštěvníci průběžně aktualizované informace o městě z pohledu samosprávy (Radnice), o městském úřadě jako subjektu veřejné správy, ale také o současnosti a historii města a volném čase.

V souladu s posláním úřadu a trendem elektronizace veřejné správy je kladen důraz zejména na prezentaci služeb poskytovaných úřadem široké veřejnosti. Všechny informace o dostupných službách jsou pohromadě na jednom místě a jsou dostupné přímo z úvodní stránky webové prezentace. Cílem nového webu bylo zajistit přehlednější uspořádání informací uložených na webu města. Pomocí grafické úpravy se občané snadněji a jednodušeji dostanou k tomu, co hledají.

Úpravy již budou probíhat za plného provozu

V rámci připravovaného IT projektu „Online veřejná správa v ORP Pelhřimov“ se budou webové stránky města i nadále vyvíjet. Nově navržená architektura nabídne v budoucnu občanům webové rozhraní s registrací, které poslouží pro elektronickou komunikaci s úřadem prostřednictvím tzv. „Portálu občana“.

Nové webové stránky najdou uživatelé na adrese ZDE, jak tomu bylo doposud.

Na základě různých podnětů, návrhů a připomínek, jak zlepšit přehlednost stránek, budeme dále upravovat systém uložených informací. Tyto úpravy již budou probíhat za plného provozu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: Město letos významně zkrášlilo záhony v centru

17:57 České Budějovice: Město letos významně zkrášlilo záhony v centru

Veřejná zeleň v Pekárenské ulici u IGY, další část Mariánského náměstí nebo park Vrbenka prošly v le…