Město Písek chystá plány udržitelné mobility a zeleně

18.04.2019 14:25

Město Písek prostřednictvím Svazku obcí regionu Písecko sestaví do června 2020 tzv. Plán udržitelné mobility (PUM) a Plán udržitelné zeleně (PUZ), strategické dokumenty, které definují organizaci dopravního systému, řešení veřejných prostranství a koncepci zeleně na několik dalších desetiletí.

Město Písek chystá plány udržitelné mobility a zeleně
Foto: Archiv
Popisek: Město Písek
reklama

PUM a PUZ nastaví strategii města Písek s cílem uspokojení potřeb mobility obyvatel a zajištění lepší kvality života ve městě.

PUM si klade za cíl zorganizovat dopravu ve městě tak, aby odpovídala potřebám obyvatel, byla bezpečnější, neobtěžovala hlukem a emisemi a nezatěžovala životní prostředí. PUZ zhodnotí stav zeleně, úroveň její údržby, možnosti ochrany a adaptace na probíhající klimatické změny. Následně navrhne konkrétní kroky k dosažení udržitelného stavu.

„Jsme rádi, že Svaz obcí získal finanční prostředky pro uvedené plány. Naší snahou už dříve bylo pořídit tyto koncepční dokumenty, které jsou časově a finančně velmi náročné, prostřednictvím externího financování,“ říká Jan Venclík z odboru investic a rozvoje. „Jedná se o dokumenty strategické povahy, kterými lze prokazovat i připravenost projektů v souladu s principy udržitelné mobility a udržitelné zeleně města. Pokud bychom je neměli, znevýhodňovalo by nás to například při podávání žádostí o dotace."

Problematika mobility a udržitelné zeleně se vzájemně prolínají. Pro zajištění komplexního přístupu jsou oba koncepční dokumenty zpracovávány současně a ve vzájemné koordinaci. Aby byla zajištěna maximální odbornost, zpracovávají Plán udržitelné mobility výzkumní pracovníci Centra dopravního výzkumu a Plán udržitelné zeleně krajinářští architekti projekční společnosti Atregia.

Občané budou zapojeni do dotazníkového šetření, budou mít možnost vyjádřit se k navrhovaným řešením v rámci veřejných prezentací a projednávání. O jednotlivých krocích budou informováni na internetových stránkách SMART Písek a Zpravodaje.

„V letních měsících se chystá měření pěší a cyklistické dopravy, sčítání parkovacích míst, oslovování občanů v dotazníkovém šetření a terénní průzkum zelených ploch města. Město Písek i zpracovatelé uvítají aktivní spolupráci a zapojení občanů nejen do průzkumů, ale i do návrhů vedoucích ke kvalitnějšímu a udržitelnějšímu životu,“ doplňuje Jan Venclík, který je v projektu manažerem pracovní skupiny za město Písek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň připravuje další sociální byty, naváže na úspěchy tříletého projektu

15:34 Plzeň připravuje další sociální byty, naváže na úspěchy tříletého projektu

Plzeň vyhodnocuje svůj tříletý projekt, který pomohl více než čtyřem desítkám domácností začít znovu…