Město Semily ve sporu se státem o pozemky uspělo. Ústavní soud rozhodl v jeho prospěch

11.06.2017 6:36 | Zprávy
autor: PV

Ústavní soud České republiky rozhodl o ústavní stížnosti města Semily proti rozhodnutím Nejvyššího soudu a Krajského soudu v Hradci Králové ve věci sporu města s Českou republikou – Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových („ÚZSVM“) o vlastnické právo k pozemku pod bytovým domem na sídlišti v Řekách a pozemku s domem sousedícím.

Město Semily ve sporu se státem o pozemky uspělo. Ústavní soud rozhodl v jeho prospěch
Foto: Luděk Kovář, Wikimedia Commons
Popisek: Semily

Ve svém nálezu Ústavní soud vyhověl ústavní stížnosti města Semily, když shledal oprávněnými námitky města vůči postupu obecných soudů, které svými rozhodnutími zásadním způsobem zasáhly do ústavních práv města, a zrušil jak usnesení Nejvyššího soudu, tak rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Domácí násilí

Opravdu jste klesl tak hluboko a dopustil jste se domácího násilí? Nemyslíte, že byste to vše měl urychleně vysvětlit? A jestli se prokáže, že ano, rezignujete? To je to nejmenší, co byste měl vy nebo kdokoliv v takovém případě udělat. Podle mě by takové lidé měli i sedět.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec: Město připravuje novou vyhlášku o nočním klidu

19:05 Liberec: Město připravuje novou vyhlášku o nočním klidu

Pořadatelé mohou podávat žádosti o zařazení akcí po 22. hodině.